Legionowo: Progów na Kwiatowej nie będzie

ul. Strużańska w Legionowie / fot. Mapy Google

Nie będzie progów zwalniających na ulicy Kwiatowej w Legionowie. Urząd Miasta mówi im kategorycznie nie, bo mogłyby spowodować więcej szkody niż pożytku. Dobre informacje mamy natomiast  dla mieszkańców ul. Strużańskiej. W tym roku pojawi się tam chodnik.

Nie było i nie będzie zgody na progi zwalniające na ul. Kwiatowej w Legionowie. Urząd Miasta krótko odpowiada na pytania w sprawie postulatów mieszkańców ul. Kwiatowej. Mieszkańcy skarżą się na samochody, które nie dostosowują prędkości do istniejących tam ograniczeń. Urzędnicy przyznają, że w tym miejscu kierowcy jadą szybciej niż powinni, ale przepisy nie pozwalają tam zamontować progów.

Jest to jedna z podstawowych dróg na Bukowcu, posiada szeroki pas drogowy a chodnik oddzielony jest od jezdni pasem zieleni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami progów nie wolno montować między innymi na prostych odcinkach dróg, na których inne rozwiązania nie ograniczają prędkości pojazdu do prędkości granicznej progu. Jest też wiele innych ograniczeń przy budowaniu progów, takie jak np. odległości od skrzyżowań. Podstawową kwestią w przypadku ul. Kwiatowej jest jednak fakt, że pojazdy poruszają się tam ze znaczną prędkością pomimo  jej ograniczenia i regularnego ustawiania fotoradarów, a najechanie na próg ze znaczną prędkością stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu, nie tylko dla kierującego – czytamy w informacji przesłanej nam przez legionowski ratusz.

Bezpieczniej natomiast i to już w tym roku będą mogli się poczuć mieszkańcy ul. Strużańskiej. Urząd Miasta w porozumieniu z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich zamierza w tym roku wybudować tam chodnik. Powstanie on na długości 1 km od ul. Zegrzyńskiej do ostatnich zabudowań pomiędzy ulicami Polną i Roi, po lewej stronie ulicy (jadąc w kierunku Kątów Węgierskich). Na ten cel miasto przeznaczy 75 tys. zł, drugie tyle da MZDW.

Budowa chodnika powinna zakończyć się jesienią.

/wł/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Progów na Kwiatowej nie będzie"

  1. Jeżeli ratusz mówi, że chodnik oddzielony jest na Jwiatowej od jezdni pasem zieleni to znaczy że się kompromituje bo tu nigdy nie był. Jest bezposrednio przy krawedzi jezdni i dlatego m.in. to ratusz jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika od Wiejskiej do Zakopiańskiej.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *