Legionowo: Prawie 350 tys. zł na walkę z bezdomnością zwierząt

Fot. pixabay.com

Podczas ostatniej sesji, w środę (25.03) legionowscy radni zajęli się problemem bezdomności zwierząt na terenie miasta. Na jej zwalczanie przeznaczyli prawie 350 tys. złotych. Co zostanie zrobione za te pieniądze?


Największe pieniądze zostaną przeznaczone na odłowienie bezdomnych zwierząt, przyjęcie ich do schroniska, kastrację, sterylizację i leczenie – w sumie 320 tys. złotych. Wolontariusze opiekujący się zwierzętami otrzymają karmę o wartości prawie 23 tys. złotych, a za kolejne 6 tys. złotych zostaną zakupione mikroprocesory do chipowania zwierząt.

Na stronie internetowej legionowskiego ratusza możemy znaleźć statystyki z realizacji programu walki z bezdomnością zwierząt w 2014 roku. Wynika z nich, że w minionym roku do schroniska przyjęto 87 bezdomnych zwierząt, wszystkie wysterylizowano. Dla 64 z nich udało się znaleźć nowy dom. Dodatkowo na terenie miasta wykonano sterylizację 191 kotek i 33 suk, wykastrowano 111 kocurów i 17 psów. Zachipowano 315 psów (od początku 2012 roku 1191 psów) i rozdano 2 784 kg karmy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Prawie 350 tys. zł na walkę z bezdomnością zwierząt"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *