Legionowo: Pracownicy OPS-u uratowali życie swojej podopiecznej. Starsza kobieta trafiła do szpitala

Siedziba legionowskiego OPS-u, Fot. arch. Legio24.pl

W czwartek (2.03) tuż po godz. 12:00 policjanci z KPP Legionowo odebrali niecodzienne zgłoszenie od pracowników OPS-u z prośbą o pomoc w dostaniu się do mieszkania starszej, schorowanej, 68-letniej kobiety. Nie reagowała ona na prośby o otworzenie drzwi i istniało prawdopodobieństwo, że mogło się jej stać coś złego. Ostatecznie do lokalu znajdującego się przy ul. Kazimierza Wielkiego udało się dostać dzięki pomocy strażaków. Niestety przypuszczenia pracowników socjalnych okazały się słuszne. Starsza kobieta była skrajnie wyczerpana i odwodniona.

– Tuż po otrzymaniu zgłoszenia do mieszkania przy ul. Kazimierza Wielkiego został wysłany patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników legionowskiego OPS-u oraz konsultanta ds. psychiatrii. Została podjęta decyzja o wejściu do lokalu. W tym celu poproszono o pomoc straż pożarną. Strażacy szybko weszli do mieszkania, gdzie znaleziono starszą, 68-letnią kobietę, wymagającą pomocy lekarskiej. Była ona skrajnie odwodniona i wyczerpana. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe odwiozło ją do szpitala – relacjonuje przebieg akcji ratowniczej podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Pracownicy OPS-u uratowali życie swojej podopiecznej. Starsza kobieta trafiła do szpitala"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *