Legionowo: Pożar w garażu podziemnym. Ewakuowano 50 osób

Fot. KP PSP Legionowo

W setkach tysięcy złotych mogą być liczone straty wielkiego pożaru w garażu podziemnym w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. gen. Bolesława Roi w Legionowie, do którego doszło w sobotni wieczór (25.04), po godz. 22:30. Z żywiołem przez ponad dwie godziny walczyły 4 zastępy strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do powiatowego stanowiska kierowania legionowskiej straży pożarnej chwilę po godz. 22:40. Na miejsce natychmiast wysłano wozy gaśnicze.

Ewakuacja mieszkańców

W pierwszej kolejności strażacy ewakuowali mieszkańców objętego pożarem budynku. W sumie mieszkania musiało opuścić 50 osób zamieszkujących w 2 kondygnacjach znajdujących się nad garażem podziemnym, w którym szalały płomienie. Następnie do akcji ruszyli ratownicy.

Dym utrudniał akcję gaśniczą

Z powodu bardzo gęstego zadymienia, które bardzo utrudniało działania, strażacy musieli wchodzić do garażu w maskach oraz aparatach ochrony dróg oddechowych. W takich warunkach, niemal na oślep rozpoczęto gaszenie samochodów, które już objął szalejący w pomieszczeniu ogień. W międzyczasie pozostałe zastępy strażaków ustawiły 3 wentylatory osiowe, za pomocą których przewietrzono garaż i umożliwiono wejście drugiego zespołu gaśniczego. Pożar został opanowany dopiero po kilkudziesięciu minutach. Zniszczenia spowodowane działaniem płomieni okazały się bardzo duże.

Zniszczone dwa samochody, motocykl oraz instalacja wodno-kanalizacyjna

W wyniku pożaru kompletnie zniszczony został samochód marki audi a3, nadpaleniu uległ także citroen berlingo oraz motocykl suzuki, które stały najbliżej audi. Dodatkowo roztopiły się rury kanalizacyjne i wodociągowe, z których zaczęła lecieć woda. Okopcone zostały wszystkie inne znajdujące się w garażu pojazdy, a także ściany i sufit pomieszczenia.

Działania zabezpieczające

Po zakończeniu głównych działań gaśniczych strażacy zakręcili zawory sieci wodno-kanalizacyjnej. W ten sposób zapobiegli zalaniu pomieszczenia przez uszkodzone przez ogień rury. Na miejsce wezwano także pogotowie energetyczne oraz policję.

W sumie akcja, w której brały udział zastępy strażaków z JRG Legionowo, OSP Jabłonna oraz Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza trwała 2 godz. i 22 minuty.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane.

Aktualizacja, poniedziałek, 27.04.2015

Jak informuje naszą redakcję asp. Emilia Kuligowska z KPP Legionowo, policja powołała biegłego, który ustali przyczynę pożaru. Jak donoszą jednak mieszkańcy bloku, w którym pojawił się ogień, mogło to być podpalenie.

Obecnie część mieszkań znajdujących się w budynku przy ul. Gen. Roi 38 jest pozbawiona wody, kanalizacji oraz prądu.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Pożar w garażu podziemnym. Ewakuowano 50 osób"

  1. No no ….

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *