Legionowo: Pożar budynku na Kozłówce

Fot. arch. Legio24.pl

Chwile grozy przeżyli we wtorek wieczorem (7.04) mieszkańcy jednego z budynków na os. Kozłówka. Około godz. 21:00 w pomieszczeniu gospodarczym wybuchł pożar, który zagrażał przyległym do niego mieszkaniom. Na miejsce natychmiast wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu strażacy rozpoczęli akcję ratowniczą. Odłączono dopływ prądu, ewakuowano mieszkańców lokali przyległych do pomieszczenia gospodarczego i rozpoczęto gaszenie przy użyciu wody. Jeden zastęp strażaków gasił płomienie od zewnątrz, drugi od wewnątrz. Akcję utrudniał gęsty dym, który wydobywał się z pomieszczenia objętego pożarem.

Po ugaszeniu ognia strażacy jeszcze raz sprawdzili, czy w zadymionych mieszkaniach nie przebywają jakieś osoby. W tym celu wyważono drzwi do 3 lokali i jak się okazało – nikogo w nich nie było. W międzyczasie wyniesiono na zewnątrz spalone przedmioty i dla pewności wszystko jeszcze raz przelano wodą.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Lokatorzy nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Na miejscu poza strażakami obecny był również patrol policji, straży miejskiej oraz przedstawiciele KZB Legionowo – zarządcy budynku. Akcja z udziałem dwóch zastępów strażaków z JRG Legionowo trwała godzinę i 17 minut.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Pożar budynku na Kozłówce"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *