Legionowo: Dwa poważne wypadki we wtorek. Trzy osoby w szpitalu

Fot. arch. Legio24.pl

We wtorek (14.02) policjanci odnotowali dwa poważne wypadki drogowe, do których doszło na terenie Legionowa. Podczas pierwszego zdarzenia zderzyły się ze sobą dwa samochody, a prawdopodobna sprawczyni nie posiadała prawa jazdy. W drugim przypadku samochód wjechał w przechodzącą przez ulicę pieszą. W wyniku obu wypadków trzy osoby zostały ranne i karetki pogotowia odwiozły je do szpitali.

– Do pierwszego wypadku doszło na ul. Sobieskiego, około godz. 7:30 – informuje st. asp. Justyna Stopińska z KPP Legionowo. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierująca samochodem marki renault 29-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka fordem, za kierownicą którego siedział 33-letni mężczyzna. Siła zderzenia pojazdów była na tyle duża, że zarówno kierująca renaultem jak i kierowca forda odnieśli poważne obrażenia i wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe odwiozło ich do szpitala.

Jak informuje st. asp. Stopińska z legionowskiej policji na razie nie wiadomo, czy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Ze względu na stan ich zdrowia nie było bowiem możliwości przebadania ich alkomatem. Funkcjonariusze zlecili badania krwi. Wiadomo natomiast, że prawdopodobna sprawczyni wypadku, 29-letnia kobieta nie posiadała prawa jazdy.

Potrącenie pieszej

Do kolejnego wypadku doszło około godz. 12:00 na ul. Wysockiego – tuż przy skrzyżowaniu z Piłsudskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki kia, 43-letni mężczyzna wykonując manewr cofania nie zauważył 67-letniej pieszej, która weszła na jezdnię i wjechał w nią. Kobieta wyniku wypadku doznała urazu nogi oraz głowy i koniecznym okazała się jej hospitalizacja.

Jak informuje st. asp. Justyna Stopińska z legionowskiej komendy policji, kierowca był trzeźwy. Od poszkodowanej w wypadku kobiety pobrano krew do badania.

Szczegółowe przyczyny obu wypadków badają policjanci z KPP Legionowo.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Dwa poważne wypadki we wtorek. Trzy osoby w szpitalu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *