Legionowo: Poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości 23-latek już w rękach policji

Fot. policja.pl

Legionowscy policjanci zatrzymali 23-letniego Łukasza Ś, mieszkańca powiatu wołomińskiego, który poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Jak informuje KPP Legionowo, podczas legitymowania funkcjonariusze znaleźli przy 23-latku mefedron.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji pełniący w sobotnią noc (19.08) służbę na terenie Legionowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem młodego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce na ul. Suwalnej. Podczas kontroli odzieży policjanci znaleźli przy 23-letnim Łukaszu Ś. torebkę foliową z narkotykiem o nazwie mefedron. Kiedy wywiadowcy sprawdzili 23-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on także poszukiwany. Niemiecki wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Łukasz Ś. na początku tego roku został bowiem prawomocnie skazany przez niemiecki sąd na 2 lata pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

We wtorek (22.08) policjanci doprowadzili 23-latka do prokuratury, gdzie została podjęta decyzja o jego dalszym losie. Za swoje czyny na terenie Niemiec Łukasz Ś. będzie odbywał karę więzienia w Polsce. Od śledczych z legionowskiej komendy mężczyzna usłyszał także zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości 23-latek już w rękach policji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *