Legionowo: Rusza remont Piłsudskiego i Sowińskiego. Autobusy zmieniają trasy

Rondo Piłsudskiego na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Piłsudskiego, Fot. Legio24.pl

W najbliższy poniedziałek (27.06) rusza od dawna zapowiadany remont części ulic Piłsudskiego i Sowińskiego w Legionowie. W związku z prowadzonymi pracami kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Innymi, objazdowymi trasami pojadą także autobusy. Zmiany mają obowiązywać przez półtora miesiąca.

Jak informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo prace remontowe będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmować będzie odcinek od ul. Wysockiego do Ronda marsz. Józefa Piłsudskiego. W poniedziałek, 27 czerwca wykonawca – firma Skanska – zamknie dla ruchu kołowego rondo przy Urzędzie Miasta Legionowo. Po zakończeniu tych prac nastąpi przejście do drugiego etapu robót i zamknięcie odcinka ulicy Sowińskiego (od ul. Warszawskiej do ronda). – Przez okres około półtora miesiąca kierowcy jadący od strony Warszawy do ratusza proszeni będą o korzystanie z objazdu ulicą Sobieskiego – czytamy w informacji legionowskiego ratusza.

Mapki poglądowe przygotowane przez UM Legionowo:

Linie D1 i D2 na zmienionej trasie

W związku z przebudową ulic zmiany czekają pasażerów lokalnych autobusów. Innymi trasami pojadą między innymi bezpłatne linie D1 i D2.

 • Nowa trasa bezpłatnego autobusu D1 dowożącego mieszkańców Legionowa z dzielnicy Grudzie i Os. Piaski oraz mieszkańców m. Józefów w gm. Nieporęt do Centrum Legionowa obowiązująca od 27 czerwca:

Nowy_dojazd_D1

 • Nowa trasa bezpłatnej linii dowozowej D2 do pociągów SKM i KM obowiązująca od 27 czerwca:

Nowy_dojad_linia_d2

Zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

W związku z remontem od 27 czerwca od około godz. 11:00 do odwołania Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza w obu kierunkach zmiany tras linii 723, 731, 736, L-9, L10, L11 i N63. Szczegóły poniżej:

723
PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK – (…) – Parkowa – Sobieskiego – Warszawska – (…) – ŻERAŃ FSO

lub

MICKIEWICZA – Sowińskiego – Krasińskiego – Sobieskiego – Warszawska – (…) – ŻERAŃ FSO
Dla kursów z krańca PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK odjazdy będą opóźnione o 3 min w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

731
STAROSTWO POWIATOWE / OS. MŁODYCH – (…) – Zegrzyńska – Warszawska – Zegrzyńska – (…) – ŻERAŃ FSO
Dla kursów w kierunku krańca ŻERAŃ FSO odjazdy będą opóźnione 3 min w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

736
MICKIEWICZA – Sowińskiego – Mickiewicza – Jagiellońska – Piłsudskiego – (…) – ŻERAŃ FSO
Dla kursów z krańca MICKIEWICZA odjazdy będą przyspieszone o 1 min w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

L-9, L11
KOMORNICA-SZKOŁA / WIELISZEW-PLAŻA / URZĄD MIASTA – (…) – Zegrzyńska – Jagiellońska – Piłsudskiego – (…) – PL. KOŚCIUSZKI
Dla kursów z krańca PL. KOŚCIUSZKI będą opóźnione 3 min w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

L10
WIELISZEW PLAŻA – (…) – Piłsudskiego – Wysockiego – Sowińskiego – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – CH BŁĘKITNE
Powrót:
CH BŁĘKITNE – Jagiellońska – Warszawska – Sobieskiego – (…) – WIELISZEW PLAŻA
WYBRANE KURSY(DZIEŃ POWSZEDNI): CH BŁĘKITNE – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Warszawska – Sobieskiego – (…) – WIELISZEW PLAŻA
Dla kursów w dni wolne od pracy z krańca CH BŁĘKITNE odjazdy będą opóźnione o 3 min w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

N63
OS. JAGIELLOŃSKA / CHOTOMÓW (podjazd) – (…) – Jagiellońska – Warszawska – Zegrzyńska – (…) – DW. CENTRALNY
Powrót: Warszawska – Sobieskiego – Krasińskiego – Sowińskiego – Mickiewicza – (…) – OS. JAGIELLOŃSKA

Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków:

 • URZĄD MIASTA 01, 02, 03
 • SIWIŃSKIEGO 04
 • MICKIEWICZA 03
 • SOWIŃSKIEGO 03, 04
 • 3 MAJA 01, 02
 • CH BŁĘKITNE 03

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

 • SOBIESKIEGO 02 zlokalizowany w ul. Warszawskiej za skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego, obowiązujący dla linii 731 jako stały.
 • OS. JAGIELLOŃSKA 01 zlokalizowany w ul. Mickiewicza za skrzyżowanie z ul. Jagiellońską, obowiązujący dla linii 736 jak warunkowy.

Uruchamia się tymczasowe przystanki zastępcze:

 • SIWIŃSKIEGO 54 zlokalizowany w ul. Wysockiego za skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego, obowiązujący dla linii L10 jako warunkowy.
 • SOWIŃSKIEGO 54 zlokalizowany w ul. Sowińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Słowackiego, obowiązujący dla linii L10 jako stały.

Co będą remontować?

W ramach planowanej już od dłuższego czasu inwestycji przebudowana ma zostać nawierzchnia ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji również nowy chodnik, zjazdy i zatokę autobusową. U zbiegu ul. Sowińskiego i Słowackiego zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Z kolei ul. Piłsudskiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego. Wymiana nawierzchni dotyczyć będzie także samego ronda. Inwestycja obejmuje również budowę ścieżki rowerowej i wymianę ulicznego oświetlenia.

Koszt remontu to około 2 mln złotych. Część pieniędzy miasto otrzymało z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

/red/

13 razy komentowano artykuł "Legionowo: Rusza remont Piłsudskiego i Sowińskiego. Autobusy zmieniają trasy"

 1. Sygnalizacja świetlna na Sowińskiego i Słowackiego, świetny pomysł kurcze. A czemu nie rondo? Ronda upłynniają ruch, światła w tym miejscu będą powodować korki od Warszawskiej i od Ronda Piłsudskiego.

 2. Roboty ruszyły czy nie ruszyły? Kiedy ruszą? Omijałem ten odcinek, a wczoraj rondo cały dzień było przejezdne, dziś rano podobnie co widziałem jadąc ul. Warszawską.

 3. Kwiatkowski z Legionowa | 28/06/2016, godz. 10:32 |

  ULICA LELEWELA W LEGIONOWIE NIE MA ŻADNEJ NAWIERZCHNI !!! a wy wywalacie ciężkie pieniądze na ulice niedawno wyremontowane !!! Jeśli już chcecie dać komuś zarobić, to może zacznijcie myśleć, zanim ktoś was zgarnie…..

 4. JohnRambho | 27/06/2016, godz. 11:34 |

  Biedronka splajtuje przez ten remont

 5. Szkoda że nie ma nikogo ogarniętego co by zapodał mapki z przebiegiem autobusów ZTM. Bo to tu cyrk dopiero będzie.

 6. Kwiatkowski z Legionowa | 26/06/2016, godz. 17:09 |

  Dominik, jak zwykle, pieprzy bez sensu, zeby zaistnieć w sieci…. zanim coś napiszesz, uruchom mózgownicę. To jest takie coś co inni mają pofaldowane, a u ciebie gladkie, pozdrawiam !

 7. No cóż rozumiem Remont może nie jest niezbędny ale widoczny z okien gabinetu prezydenta. Ale już gdzie indziej… zapraszam na Kolejową przy stacji Legionowo-Przystanek. Po modernizacji torów kolejowych Nawierzchnia ulicy jest kompletnie zniszczona przez ciężarówki wożące materiały budowlane. Inwestor nie zadbał ani o odprowadzenie wody ani o naprawę asfaltu. Panie Prezydencie to co się tu dzisiaj dzieje to skandal. I zrobienie ścieżki rowerowej niczego nie zmieni. Ale cóż zostaliśmy odgrodzeni od miasta murem w stylu getta nawet sztuczne ognie puszczane na różnych imprezach miejskich są u nas niewidoczne. Trzeba się powoli przyzwyczajać, że dla władz miasta jesteśmy mieszkańcami III kategorii nie tylko parceli. Tylko podatki płacimy na równi z mieszkańcami centrum.

 8. rok temu wymieniali dobre i całkiem świeże krawężniki na granitowe. A za rok będą wymieniać na bursztnowe

 9. gówniana władza sypię się jak platforma obywatelska

 10. roman van den filipines gripen | 24/06/2016, godz. 10:38 |

  A na cholerę remontować Piłsudskiego na odcinku wysockiego rondo? Przecież tam nawierzchnia jest dobra, niedawno wymieniana. Dużo bardziej potrzebny jest remont od ronda w drugą stronę. Kto to planował w ogóle? A wymiana nawierzchni przed naszym reprezentacyjnym dworcem? A remont alei Buka, Daliowej, Siemiradzkiego? Brawo perły samorządu! Tak trzymać. Powodzenia w przyszłych wyborach, a przyda się, bo maniana, jaką odwalacie, może nie jest zauważalna w jakichkolwiek rankingach ale oddźwięk społeczny jest duży i sypie wam się grunt pod nogami jak nasze piękne ulice.

 11. czy 723 i 731 jeżdżą normalnie??

 12. “Perło samorządu” (ja myślę o tym inaczej)kiedy inne ulice będą remontowane, ulice, które składają się z dziur, a budowane były w latach 80

 13. Smogorzewski chce mieć chwilę spokoju i odcina UM od samochodów. Po co mu mają przeszkadzać jak będzie na balkonie siedział – może przy mniejszym ruchu to i grilla rozpali.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *