Reklama

Legionowski

Legionowo: Za wycięcie drzew zapłacili 170 tys. zł

Reklama

Niektórzy mieszkańcy zastanawiają się, jaki los spotkał drzewa (w tym olbrzymi, majestatyczny dąb), które rosły na placu, gdzie powstaje luksusowy apartamentowiec „Faktoria”. Niestety drzewa te pochłonęła rozrastająca się betonowa dżungla.

Reklama

Dla mieszkańców martwiących się o drzewa rosnące na placu otoczonym przez ulice Husarską, Zwycięstwa i Siwińskiego, nie mamy dobrych wiadomości. Niestety inwestor budujący w tym miejscu luksusowy apartamentowiec większość wyciął. Łącznie zniknęło 7 dębów i 1 wierzba.

Jak informuje Urząd Miasta, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. – Prezydent Miasta Legionowo wydał decyzję zezwalającą na usunięcie 8 drzew (…) kolidujących z budową osiedla mieszkaniowego. Opłata za usunięcie drzew wynosi 174 676 zł i 91 gr – informuje rzecznik prasowy legionowskiego ratusza, Tamara Mytkowska. Warto także dodać, że inwestor został zobowiązany do posadzenia 87 nowych drzew.

Nie ma drzew, ale będzie luksus

Przypomnijmy, że apartamentowiec powstaje w centrum legionowskiego osiedla Sobieskiego, w miejscu gdzie do tej pory często gościł cyrk i wesołe miasteczko. Jak informuje inwestor, nowe osiedle będzie oferowało mieszkania o „podwyższonym standardzie”, czyli mówiąc krótko luksusowe.

/kh/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close