Reklama

LegionowskiNa sygnale

Legionowo: Policjanci i urzędnicy szukali nieuczciwych handlujących

Reklama

W czwartek (28.08) w godzinach porannych policjanci wraz z pracownikami Urzędu Skarbowego skontrolowali osoby handlujące na legionowskim targowisku. Niestety okazało się, że nie wszyscy sprzedawcy prowadzą swoją działalność zgodnie z prawem.

Reklama

Kontrola została przeprowadzona w ramach akcji “Weź paragon”. Ujawnieni handlujący, którzy łamali obowiązujące przepisy, zostali ukarani mandatami. Ponadto w wyniku prowadzonych działań mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 100 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Jakie przepisy?

Warto pamiętać, że jeżeli roczny dochód sprzedawcy nie przekracza 20 tys. złotych, to nie musi on posiadać kasy fiskalnej. W takim przypadku handlujący jest natomiast zobowiązany do prowadzenia dziennej ewidencji sprzedaży, w celu rozliczenia podatku dochodowego.

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Czy władze miasta wiedza, ze w Legionowie jest taka ulica Łowicka ??? Czy straż miejska może odwiedzić tą ulicę Łowicką w Legionowie ? Z niektórych posesji krzaczory zasłaniają chodnik i nie da się po nim przejść, a ubytek chodnika jest taki duży, że zimą, jak sypnie śniegiem, będą ludzi łamać tam nogi. Codziennie od 6.30 do 7.30 właściciele puszczają tam psy ze smycz i z ulicy robi sie jeden wielki szalet…..

  2. Za pracujących w firmach prywatnych bez umowy by się wzięli.Pracodawca może dopiero po 7 dniach zgłosić pracownika i dzięki temu większość pracuje bez umowy.Jeszcze najlepsze jest to że taki pracownik dostaje mandat a nie oszust przedsiębiorca.Panie z urzędu widocznie mogą sobie dorabiać i ich nikt nie sprawdza.Jak zwykle po dupie dostają biedni ludzie którzy chcieli sobie chociaż trochę dorobić sprzedając swoje warzywa i owoce.

  3. Ha, takie kontrole to powinny być 3 razy w tygodniu. Handlujących fajkami pełno, cyganiaków pełno itp. Wszyscy o tym wiedzą tylko straż miejska jak zwykle interweniuje sporadycznie.

  4. A JA MAM PROŚBĘ, ŻEBY POGNAĆ NIEUCZCIWYCH BUDOWLAŃCÓW PARKINGU NA “PIASKACH” (PRZY PERONIE) I ODDAĆ GO DO UŻYTKU !!! OD WIELU TYGODNI NIE WIDAĆ TAM ŻADNYCH PRACUJĄCYCH, PARKING JEST GOTOWY, ALE NIE CZYNNY I NIE WIEM NA CO CZEKAMY…… CZY MOŻNA GO OTWORZYĆ TERAZ A NIE CZEKAĆ NA OFICJALNE POŚWIĘCENIE, PRZEMÓWIENIA AUTOPROMOCYJNE W ŚWIETLE FLESZY I KAMER, W PRZEDDZIEŃ GŁOSOWANIA ???? TAK SIĘ TYLKO PYTAM….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close