Legionowo: Podpisano ważną umowę dotyczącą budowy szpitala

Fot. WIM Warszawa dla Legio24.pl

W piątek (21.12) o godz. 9:00 w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na budowę szpitala wojskowego w Legionowie. Dzięki tej umowie WIM może już rozpocząć przygotowania do rozbudowy wojskowej przychodni na Piaskach. Prace budowlane mają ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Szpital ma być gotowy za niespełna 4 lata.

Przypomnijmy, że plany utworzenia w Legionowie szpitala wojskowego na bazie istniejącej przychodni na os. Piaski ogłosił Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w październiku tego roku, tuż przed wyborami do samorządu terytorialnego.

Zgodnie z planami prace budowlane mają ruszyć w pierwszym półroczu 2019 roku. Całość inwestycji ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku. Legionowski szpital będzie placówką wojskową, podległą bezpośrednio pod Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Będzie obsługiwał żołnierzy, policjantów oraz mieszkańców powiatu legionowskiego.

W placówce do dyspozycji będzie 90 łóżek. Planowane oddziały to: kardiologia, chirurgia, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyka oraz ginekologia i położnictwo.

Obecna przychodnia wojskowa, po powstaniu szpitala, będzie z nim ściśle zintegrowana.

/red./

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Podpisano ważną umowę dotyczącą budowy szpitala"

  1. ginekologia i położnictwo? Szpital wojskowy …

  2. MysioPysio1981 | 23/12/2018, godz. 15:59 |

    Pan Prezydent to już chyba ze 3 czy 4 kadencje obiecuje szpital w Legionowie, znając tupet, to i tak powie, że to jego zasługa..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *