Legionowo: Podpisano ważną umowę dotyczącą budowy szpitala

Fot. WIM Warszawa dla Legio24.pl

W piątek (21.12) o godz. 9:00 w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na budowę szpitala wojskowego w Legionowie. Dzięki tej umowie WIM może już rozpocząć przygotowania do rozbudowy wojskowej przychodni na Piaskach. Prace budowlane mają ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Szpital ma być gotowy za niespełna 4 lata.

Przypomnijmy, że plany utworzenia w Legionowie szpitala wojskowego na bazie istniejącej przychodni na os. Piaski ogłosił Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w październiku tego roku, tuż przed wyborami do samorządu terytorialnego.

Zgodnie z planami prace budowlane mają ruszyć w pierwszym półroczu 2019 roku. Całość inwestycji ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku. Legionowski szpital będzie placówką wojskową, podległą bezpośrednio pod Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Będzie obsługiwał żołnierzy, policjantów oraz mieszkańców powiatu legionowskiego.

W placówce do dyspozycji będzie 90 łóżek. Planowane oddziały to: kardiologia, chirurgia, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyka oraz ginekologia i położnictwo.

Obecna przychodnia wojskowa, po powstaniu szpitala, będzie z nim ściśle zintegrowana.

/red./

7 razy komentowano artykuł "Legionowo: Podpisano ważną umowę dotyczącą budowy szpitala"

 1. Twój nick | 27/03/2019, godz. 17:26 |

  Jakubie, jak nie znasz przyszłości to po co piszesz: “…Z każdym trudniejszym schorzeniem pacjenci i tak będą wywożeni do Warszawy…” Chyba niepotrzebnie wieszasz Waść psy na inicjatywie która dopiero raczkuje, “znawco” służby zdrowia

 2. Twój nick – ani nie znam przyszłości, nigdzie tego nie napisałem. Nie uważam również siebie za mądralę. Pracuje jednak blisko służby zdrowia, znam realia, widzę w jaki sposób pracują poszczególne jednostki dlatego też wysnuwam takie, nie inne wnioski. Nie widzę potrzeby takiego jątrzenia jakie Pan / Pani prezentuje, tym bardziej, że nie jest to wsparte żadnym argumentem. To, że lekarze specjaliści mieszkający w Legionowie pracują w Warszawie się zgadza. Zauważ tylko człowieku, że specjalizacja jednostki nie opiera się tylko na wykształceniu lekarzy.
  Tak jak napisałem wcześniej – chciałby się mylić. Jak będzie, czas pokaże.

 3. Twój nick | 27/01/2019, godz. 13:02 |

  Jakub, jak znasz przyszłość to podaj numery toto-lotka na najbliższe losowanie, mądralo. A lekarzy z Legionowa znajdziesz w różnych specjalistycznych szpitalach warszawskich, więc nie wyrywaj włosów z dooopy za wczesnie

 4. Twój nick | 27/01/2019, godz. 12:58 |

  Mak, czytaj ze zrozumieniem i dodaj analfabeto do ginekologii i położnictwa oddziały: kardiologii, chirurgii, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyki. Szpital będzie obsługiwał żołnierzy, policjantów oraz … m i e s z k a ń c ó w … powiatu legionowskiego

 5. Przecież ten szpital to i tak tylko “sztuka”. Z każdym trudniejszym schorzeniem pacjenci i tak będą wywożeni do Warszawy, nikt nie postawi na jakąkolwiek konkretną specjalizację w miejscu, z którego tak blisko do zaawansowanych ośrodków.
  Nie chciałbym aby to się sprawdziło, ale obawiam się,że wyjdzie nam tutaj przychodnia z łóżkami.

 6. ginekologia i położnictwo? Szpital wojskowy …

 7. MysioPysio1981 | 23/12/2018, godz. 15:59 |

  Pan Prezydent to już chyba ze 3 czy 4 kadencje obiecuje szpital w Legionowie, znając tupet, to i tak powie, że to jego zasługa..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *