Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy DK61 najwcześniej w 2017 roku

Reklama

Przebudowa kolejnego odcinka Drogi Krajowej nr 61 na terenie Legionowa w dalszym ciągu oddala się w czasie. Dopiero w maju Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zaproszenie firm do udziału w postępowaniu przetargowym. Natomiast podpisanie umowy z wybranym przedsiębiorstwem ma nastąpić nie wcześniej, niż na początku 2017 roku i to pod warunkiem, że wszystko pójdzie sprawnie.

Reklama

Zgodnie z obietnicą złożoną naszym Czytelnikom sumiennie przyglądamy się sprawie przebudowy DK61 w Legionowie na odcinku od wiaduktu do ul. Wolskiej. Inwestycja – według przedwyborczych zapowiedzi posła Jana Grabca z PO – miała być realizowana już od wiosny 2016 roku. Przekaz ten szybko podchwyciła i propagowała między innymi jedna z płatnych powiatowych gazet. I choć od początku termin rozpoczęcia prac wydawał się raczej mało realny, Grabiec trwał przy swoim i wraz z prezydentem Smogorzewskim ogłosili „wspólny sukces”. Po 6 miesiącach już wiemy, że obaj politycy delikatnie mówiąc “mijali się z prawdą”, biorąc choćby pod uwagę czas trwania postępowania przetargowego i rozpatrywania ewentualnych odwołań.

Źródło: Facebook Jana Grabca
Źródło: Facebook Jana Grabca

Na umowę z wykonawcą poczekamy jeszcze rok?

Kilka dni temu zapytaliśmy się w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak obecnie wyglądają przygotowania do realizacji tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców Legionowa inwestycji. Odpowiedź przyszła szybko, ale zapewne nie usatysfakcjonuje ani mieszkańców, ani tym bardziej posła z PO. Okazuje się, że dopiero w maju zarządca drogi planuje zaprosić firmy do składania ofert we właściwym postępowaniu. Jego wyniki mamy poznać na początku 2017 roku. Wtedy także ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Jak jednak zaznacza Łukasz Jóźwiak, Kierownik Zespołu Komunikacji GDDKiA termin ten nie jest niestety pewny. Zależy on bowiem od tego, czy nikt się nie poskarży na wyniki przetargu. Jeśli, któraś z firm zaskarży przetarg to podpisanie umowy na realizację przebudowy III odcinka DK61 w Legionowie znów przesunie się w czasie i to o długie miesiące.

Co to oznacza dla mieszkańców i kierowców? Niestety nic dobrego. Jeśli udałoby się wprowadzić wykonawcę na teren budowy wiosną przyszłego roku, to istnieje szansa, że przebudowanym odcinkiem pojedziemy „już” w 2020 roku. Jeśli termin się przesunie, to kierowcy będą musieli poczekać nawet rok dłużej. Wiele wskazuje więc na to, że poseł Jan Grabiec przy okazji kolejnej kampanii wyborczej w 2019 roku ponownie będzie mógł włączyć przebudowę DK61 w Legionowie do swojego repertuaru obietnic.

Na czym będzie polegała przebudowa DK61 od wiaduktu do ul. Wolskiej?

Na długości ok.1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

/red/

Przeczytaj także:

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

10 razy komentowano

  1. Jeśli pis doprowadziłoby do zakończenie pozytywnego tej inwestycji… To byłby to sukces właśnie przypisany dla… platformy, a pis medialnie tylko na tym by stracił…Więc nie dziwcie się, że projekt sztandarowy po będzie raczej torpedowany… a bynajmniej nie może zostać wykonany w obiecywanych przez Grabca terminach. 😉

  2. Czy Błaszczak z gębą pełną frazesów zawsze se stoickim spokojem krytykujacy wszystko jak leci co nie jest zwiazane z jego partia zrobi coś dla Legionowa?

  3. Romuald twoim obowiązkiem powinna być nauka ortografii 😉

  4. Oj tam, oj tam… Grabiec za moment uruchomi nam pociąg do Zegrza i droga nie będzie potrzebna, nie ma o co płakać… 😉 hahahaaa

  5. Szczekacie,pyskujecie a przyjdą wybory i tak do nich pójdziecie.Cwaniaki wmawiają Wam że to Wasz obywatelski obowiązek a sami swoich nie wypełniają,a gdyby tak nie iśc,pokazac im że się z nich drwi i nimi gardzi,że ludzie nie dadzą się podzielic że są mądrzejsi niż im się zdaje.To są mażenia nie do zrealizowania z taką ciemnotą,Wasza największa ambicja to grill i browar.

  6. Bolszewicka partia, propagująca nienawiść, bezprawie, wrogość obywatelom polskim, której nie można na dziś zdelegalizować poczyniła już ogromnie szkody w tkance państwa, i wpłynęła na utratę wizerunku… W nazwie używają słów “prawo” oraz “sprawiedliwość”, by mamić ciemny lud, nie wróży niczego dobrego dla obywateli naszego państwa. Faktycznie cieszyć się będzie nasz większy i mniejszy sąsiad na wschodzie, którym na rękę rozpad UE

  7. A wiadomo może jak postęp prac prokuratury w sprawie Smogorzewskiego ?

  8. O tak lepiej działa PIS. Wszystko co obiecał zrobi tyle, że doprowadzając nasz kraj do ruiny. dług publiczny na koniec 2015r 923,3mld ma wzrosnąć na koniec 2016 do 1004,5mld pln!!! Prawie 222 mln zł na dobę! Ale trzeba zapłacić za swoje obietnice, a kto zapłaci my podatnicy! Takiego zadłużenie nie zrobił nawet Gierek! Będzie nam się żyło lepiej oj będzie

  9. Błaszczak mógłby to w jedną noc załatwić jak Trybunał czy media, ale nigdy mieszkańcom Legionowa nie pomógł i widać nie ma zamiaru tego zmieniać…

  10. Grabiec, PO i wszystko jasne, to już reguła. Bez zastanowienia obieca wszystko byle wyborców zyskać a później ma ich gdzieś. Szkoda, że Polacy nabierają się na tych przekrętasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button