Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: PKP Legionowo-Piaski jednak do remontu!

Reklama

Jest szansa, że długo wyczekiwany remont zaniedbanego peronu stacji PKP Legionowo-Piaski w końcu ruszy i to pomimo tego, że złożone w ogłoszonym przez ratusz przetargu oferty firm okazały się być droższe niż oczekiwały tego władze miasta. Podczas październikowej sesji Rada Miasta ma zwiększyć budżet przeznaczony na tę inwestycję – informuje na swojej stronie internetowej UM Legionowo.

Reklama

Historia planowanego remontu peronu stacji kolejowej PKP Legionowo-Przystanek ciągnie się już kilka lat. Gdy w końcu ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji okazało się, że złożone w nim oferty firm budowlanych są droższe niż przewidywali urzędnicy i na wykonanie prac po prostu zabraknie pieniędzy.

430 tys. zł – tyle pierwotnie legionowscy urzędnicy planowali wydać na remont stacji PKP Legionowo-Piaski

Kiedy wszystko już wskazywało na kolejny poślizg, znalazło się jednak rozwiązanie. – Różnica pomiędzy ofertą przedsiębiorcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę, a zaplanowanymi na ten cel środkami jest niewielka, dlatego podczas najbliższej sesji zwiększymy budżet na przebudowę peronu. Jak tylko radni zatwierdzą zmianę w budżecie umowa zostanie podpisana, przetarg nie będzie powtarzany – informuje na swojej stronie legionowski ratusz. Ta “niewielka” różnica – jak to ujęli urzędnicy – to blisko 74 tys. złotych. Ratusz nie podał tej informacji w swoim komunikacie, ale odnaleźliśmy ją w dokumentach związanych z przetargiem. Takie postępowanie nie powinno jednak nikogo dziwić – już za rok wybory samorządowe.

Podkreślić należy, że remont stacji jest bardzo potrzebny, ale finansowany być powinien w pierwszej kolejności przez PKP, a nie mieszkańców Legionowa.

Zestawienie ofert firm, które zgłosiły się do przetargu na remont peronu na Piaskach

Jaki zakres prac?

Z informacji ratusza wynika, że na stacji PKP Legionowo-Piaski zostanie wykonana nowa nawierzchnia peronu, pojawi się także pochylnia oraz dojścia wykonane z kostki betonowej. Zamontowane zostaną nowe barierki ochronne, wiaty peronowe wraz z siedzeniami i koszami na śmieci. Nie zabraknie nowego odwodnienia terenu oraz nowych słupów oświetleniowych.

Prace zostaną wykonane przez firmę „Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz”.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pkp-zmodernizuje-dworce-w-calej-polsce-do-2023-r/33v0w1q
    NIE DOTYCZY STACJI PKP LEGIONOWO PIASKI
    Dworce kolejowe w polskich miastach i mniejszych miejscowościach przejdą metamorfozę. Niemal 200 obiektów albo zostanie zmodernizowanych, albo zostaną wybudowane na nowo. PKP chwali się, że jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej kolei.
    Inwestycje na kolei nabierają tempa. PKP Polskie Linie Kolejowe – po okresie przestoju – podpisują kolejne umowy na modernizacje tras kolejowych.

  2. dotyczy remontu ale ul. Buka tej od Zegrzyńskiej do jednostki, wisiała kartka urzędowa z informacją, że remont zakończy się 19 października, pod kartką podpisał się też radny, wuj wie z jakiego powodu, a trwa i końca niw widać, bałagan, robiąc remont niszczą, rozwalili podjazd do bloku 11a, wyrwali kostkę i wstawili do połowy wjazdu nowy krawężnik, krawężnik jest węższy do tego co był i kiepsko spasowany, w zatoczkach przed blokiem zrobili krawężniki później je zniszczyli, podobnie obok przedszkola, wyrwali krawężnik do zatoczki wstawili nowy wyżej niż powierzchnia zatoczki, w sobotę przedostatnią, na stosach krawężników obok bramy przedszkola butelki piwa w przerwie spożywali, a po poszli i cięli piłą krawężniki, w ostatnią frezowali, uważam, że winna na ten czas być całkowicie zamknięta ulica bo było to robione przy ruchu pojazdów, a kierowcy jakby się zmówili i jeździli choć jest możliwość jazdy inną ulicą. Przy takiej pracy jeśli to dokończą to to wszystko położone “na sztukę” rozpłynie się, takiego bałaganu i dziadostwa nie widziałem już dawno! Później mówi się, ze w Niemczech czy Holandii to drogi są extra no są bo wykonują je solidnie, a nie na sztukę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button