Legionowo: Pismo do ratusza złożysz na dworcu? Tego chce SLL

Legionowski dworzec. Fot. arch. Legio24

Czy pisma i podania kierowane do ratusza złożysz na dworcu, w drodze do i z pracy? Tego chciałoby Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów, które skierowało na ręce prezydenta miasta, Romana Smogorzewskiego specjalną petycję w tej sprawie. Zdaniem przedstawiciela SLL, Cezarego Orłowskiego takie rozwiązanie ułatwiłoby Legionowianom dostęp do administracji miasta.

– Mając na uwadze niepełne zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni nowo-wybudowanego Dworca Kolejowego w Legionowie oraz znaczącą liczbę przemieszczających się przez infrastrukturę Centrum Komunikacyjnego osób, dążąc do zwiększenia udogodnień dla mieszkańców i tym samym chcąc ułatwić im dostęp do administracji miasta, Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów – SLL, działając w interesie publicznym zwraca się do Pana Prezydenta z prośbą o stworzenie w budynku Dworca punktu pełniącego rolę delegatury biura podawczego – czytamy w petycji przesłanej do Urzędu Miasta Legionowo.

Czy władze Legionowa przychylą się do prośby SLL-u? Czas pokaże, jednak naszym zdaniem utworzenie w budynku dworca punktu obsługi klienta UM Legionowo jest raczej mało prawdopodobne. Niedawno cały kompleks został bowiem wydzierżawiony konsorcjum miejskich spółek złożonemu z PEC Legionowo i KZB Legionowo i to w ich kompetencji, a nie UM Legionowo leży zagospodarowanie wolnych przestrzeni w budynku dworca. Poza tym władze miasta nie ukrywały, że Centrum Komunikacyjne ma zacząć zarabiać pieniądze, a punkt taki nie byłby dochodowy, w przeciwieństwie do sklepów, czy komercyjnych lokali usługowych.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Pismo do ratusza złożysz na dworcu? Tego chce SLL"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *