Legionowo: Teatr “Pinezka” z ZS nr 1 z nagrodą

Fot. ZS nr 1 w Legionowie

17 kwietnia 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Teatru „KWIECIEŃ – PLECIEŃ”, w którym wziął udział zespół teatralny „Pinezka” z klasy 3c z Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie pod opieką  Doroty Przekazińskiej.

W tym roku szkolnym młodzi aktorzy realizują projekt edukacyjny „Kurtyna w górę! Zaczynamy przedstawienie” finansowany przez Urząd Miasta Legionowo. Teatrzyk w składzie: Aleksandra Grądzka, Zuzanna Korytkowska, Mateusz Lewandowski, Kajetan Łabęda, Piotr Orlikowski i Marta Zwolińska zaprezentowali swoje zdolności teatralne w spektaklu „Pręcik”. Profesjonalne jury (Ewa Żukowska – animator kultury, instruktor teatralny, prezes oddziału lubelskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej, autorka i wieloletni komisarz festiwalu Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy w Puławach, doradca i konsultant w dziedzinie arteterapii, twórca i realizator widowisk teatru dzieci i młodzieży; Grażyna Zielińska – aktorka, absolwentka Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST, od lat związana z płocką sceną dramatyczną Teatru im. Jerzego Szaniawskiego. Aktorka charakterystyczna, ogromną popularność przyniosły jej role serialowe w „Na dobre i na złe”, „Ranczo” oraz udział w produkcjach filmowo – teatralnych Krystyny Jandy i Adama Hanuszkiewicza oraz Jerzy Kaszuba – absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, prowadzi warsztaty teatralne i kursy z zakresu teatru poszukującego i wiedzy o teatrze dla uczniów i nauczycieli. Instruktor teatru animator kultury w sieradzkim Centrum Kultury.  Prowadzi zajęcia z teatru cieni oparte na improwizacji i zabawie) nie szczędzili komplementów młodym aktorom.

Podczas Festiwalu tylko trzy spektakle zostały nagrodzone przez JURY statuetką i nagrodą pieniężną (w tym zespół „PINEZKA” – najmłodszy spośród nagrodzonych teatrów). Oprócz prezentacji przedstawień, uczestnicy tej wspaniałej imprezy wzięli udział w warsztatach teatralnych, które prowadzili: Ewa Żukowska i Jerzy Kaszuba. To były niezapomniane przeżycia…

/ZS nr 1 w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Teatr “Pinezka” z ZS nr 1 z nagrodą"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *