ReklamaLegionowskiNa sygnaleNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Pedofil molestował dziewczynki na placu zabaw. 41-latek jest już za kratami

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o usiłowanie doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Do zdarzenia doszło w sobotę (2.11) około godz. 16:00 na jednym z placów zabaw w Legionowie. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Reklama

– Jedna z bawiących się na placu zabaw dziewczynek została zaczepiona przez mężczyznę, który usiłował doprowadzić ją do innej czynności seksualnej. Wystraszona dziewczynka wraz z koleżanką uciekły z miejsca zabaw. Rezolutne nastolatki, nie zwlekając, o całym zdarzeniu telefonicznie powiadomiły Policję. Dyżurny legionowskiej komendy, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce skierował policjantów z zespołu ds. nieletnich i patologii. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis mężczyzny i od razu zaczęli przeszukiwać okolice placu zabaw. Już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 41-latka, który jak się okazało był kompletnie pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. – informuje rzeczniczka KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska.

Po zatrzymaniu mężczyzny śledczy przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego w tej sprawie. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchano świadków, ustalono również, że zatrzymany 41-latek nie jest mieszkańcem powiatu legionowskiego oraz nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Prokurator przedstawił 41-latkowi zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do wykonania innej czynności seksualnej i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpoznaniu sprawy aresztował 41-latka na trzy miesiące.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close