Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Pechowa sobota handlarzy nielegalnymi papierosami

Reklama

Ponad 20 tysięcy sztuk zabezpieczonych papierosów bez akcyzy oraz zatrzymanie dwóch mieszkańców Legionowa to efekt działań, które w sobotnią noc (19.06) zorganizowali funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i teraz przed sądem odpowiedzą za paserstwo akcyzowe.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie, w sobotę funkcjonariusze „patrolówki” uzyskali informację o miejscu, w pobliżu legionowskiego targowiska, w którym najprawdopodobniej przechowywane są wyroby tytoniowe bez akcyzy. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że sobotniej nocy miało dojść do kolejnej dostawy kontrabandy.

Rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska informuje, że funkcjonariusze udali się w okolice targowiska i podjęli obserwację pomieszczeń, w których miała znajdować się kontrabanda. Po kilku godzinach obserwacji, około godziny 4:00, na osiedlowy parking wjechał ford i wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy z bagażnika pojazdu zaczęli wyjmować kartony z papierosami. Wtedy do działań wkroczyli mundurowi. Mężczyźni próbowali ratować się ucieczką, lecz już po chwili byli w rękach policjantów.

30 i 27-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności procesowe i zabezpieczyła ponad 20 tysięcy nielegalnych papierosów. Mieszkańcy Legionowa już usłyszeli zarzuty z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę Skarbu Państwa to kwota blisko 25 tysięcy złotych. Teraz mężczyznami zajmie się sąd.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button