Legionowo: Co z paragonami za usługi medyczne?

Fot. arch. Legio24.pl

Na jednym z forów internetowych poświęconych sprawom Legionowa zauważyliśmy niepokojący wpis jednej z mieszkanek, która zarzuca Klinice Mediq, że jeden z jej pracowników nie chciał wystawić paragonu za wykonaną, płatną usługę. Ponieważ zgodnie z prawem w tej sytuacji paragon powinno się wystawić, postanowiliśmy o sprawę zapytać kierownictwo tej popularnej przychodni.

– Niedawno byłam świadkiem ciekawego zdarzenia w klinice Mediq. Otóż po płatnym szczepieniu pani w recepcji nie chciała wystawić paragonu fiskalnego po przyjęciu gotówki twierdząc, że pieczątka z napisem “zapłacono” jest wystarczająca i u nich w systemie widać, że dokonano opłaty. I skoro nie potrzeba faktury imiennej, to po co się pani czepia. I nie wystawiono tego paragonu mimo wyraźnego żądania – pisze zdenerwowana internautka na jednym z forów.

Ponieważ zarzut dotyczący niewystawiania paragonów jest poważny, o całą sprawę zapytaliśmy w klinice. Odpowiedź otrzymaliśmy bardzo szybko, ale także bardzo krótką. – W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że w klinice Mediq wszystkie procedury są realizowane z zachowaniem obowiązujących przepisów – napisała w odpowiedzi na nasze zapytanie Anna Bodzioch-Skowera, główna księgowa NZOZ Mediq.

Co z tymi paragonami?

Przedstawiciele kliniki zdawkowo informują o “realizowaniu procedur zgodnie z obowiązującymi przepisami”.  Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu placówkach świadczących usługi ochrony zdrowia wydawanie paragonów za wykonane usługi – bez wyraźnego żądania pacjenta – jest rzadkością. A według prawa powinno być normą,tak jak to się dzieje na przykład w sklepie.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Legionowo: Co z paragonami za usługi medyczne?"

  1. Oprócz kwestii związanej z podatkiem chcę zwrócić uwagę jeszcze na inną. Czy czasem część świadczeń za którą płacimy gotówką w celu np. przyspieszenia terminu nie podlega refundacji przez NFZ? I miejmy nadzieję że potem NFZ i tak za to nie płaci mediqowi. Każdy może to sprawdzić zakładając konto eWUŚ. I jak by się to potwiierdziło, może poprosić klinikę o zwrot zapłaconych z własnej kieszeni środków.

  2. MysioPysio1981 | 30/09/2016, godz. 10:04 |

    Czemu Urząd Skarbowy Legionowo się za to nie weźmie?

  3. Na stomatologii nigdy nie otrzymałem paragonu, choć juź obowiązywały przepisy o ich wydawaniu. Nie było teź możliwości uiszczania opłaty kartą, a przyjęcie gotówki było czasem odnotowane w jakimś zeszycie.

  4. Chciałam poinformować , że w wyżej wymienionej klinice miałam prywatnie wykonaną biopsję .Cena za usługę 180 zł.Przed wizytą zgłosiłam się do recepcji.Uiściłam opłatę 180 zł. zapytałam się o pokwitowanie. Powiedziano mi ze lekarz wie ze prywatnie. Lekarz moze wiedział , ale ja paragonu nie dostałam.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *