Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Para przyłapana na włamaniu. Grozi im do 10 lat więzienia

Reklama

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 63-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę, którzy włamali się do jednego z domów w Legionowie. Para została przyłapana na gorącym uczynku przez córkę właściciela domu i próbowała uciec. Nic z tego jednak nie wyszło, bo do akcji wkroczyli sąsiedzi.

Reklama

– Jak ustalili mundurowi córka właściciela posesji usłyszała hałas dobiegający z działki należącej do jej ojca. Kiedy wyszła na zewnątrz zobaczyła, że z bramy wjazdowej została zerwana kłódka zabezpieczająca, a drzwi do pomieszczeń mieszkalnych są otwarte. Po chwili na posesji zauważyła również mężczyznę i kobietę, którzy wynosili z domu przedmioty wyposażenia kuchni. Zgłaszająca próbowała powstrzymać włamywaczy i chciała zamknąć bramę. W tym momencie 53-latek odepchnął ją próbując uciec. Na pomoc zgłaszającej przyszli sąsiedzi, którzy ujęli parę i natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomili Policję. Podejrzani zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Mundurowi sprawdzili dokładnie miejsce przestępstwa, a technik kryminalistyki dokonał oględzin i zabezpieczył ślady – informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

W poniedziałek (23.09) obojgu zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty. 53-letni mężczyzna podejrzany jest o kradzież rozbójniczą, zaś 63-letnia kobieta o kradzież z włamaniem. Decyzją prokuratury oboje trafili pod policyjny dozór. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przez parę przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close