Legionowo: Papierosy z przemytu składowała w garażu

Fot. KPP Legionowo

Ponad 5000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w ubiegłym tygodniu policjanci z legionowskiej komendy. Do ich składowania został wynajęty nawet garaż. Funkcjonariusze już zatrzymali kobietę odpowiedzialną za handel nielegalnym towarem. Grożą jej nawet 3 lata więzienia.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą, w związku z uzyskanymi informacjami o dużej liczbie nielegalnych wyrobów tytoniowych przetrzymywanych na terenie miasta, udali się na ul. Czarnieckiego w Legionowie. Celem ich wizyty był garaż wynajmowany przez 30-letnią Olgę O. W chwili interwencji kobieta była bardzo zdenerwowana i nie chciała aby policjanci otworzyli pomieszczenie. Protesty podejrzanej nie przyniosły jednak żadnego skutku, funkcjonariusze dostali się do garażu i znaleźli tam 5100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyliczono, że gdyby towar trafił na rynek, skarb państwa stracił by nawet 100 tysięcy złotych należnego podatku.

Ponieważ dowody zdecydowanie przemawiały na niekorzyść 30-letniej Olgi O., została ona zatrzymana i przesłuchana. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za przetrzymywanie nielegalnych wyrobów tytoniowych grozi jej kara grzywny lub nawet 3 lata pozbawienia wolności.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Papierosy z przemytu składowała w garażu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *