Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Otwarcie tunelu do końca kwietnia mało realne

Reklama

Nadal nie jest znany termin otwarcia tunelu drogowego pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku. Kilka tygodni temu przedstawiciele inwestora, czyli PKP PLK S.A. zapowiadali uruchomienie przeprawy w kwietniu. Wszystko wskazuje na to, że termin po raz kolejny nie zostanie dotrzymany.

Reklama

Tunel choć gotowy, ciągle jest zamknięty dla ruchu, fot. Legio24Tunel na legionowskim Przystanku choć gotowy, ciągle jest zamknięty dla ruchu, fot. Legio24

Budowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe tunel w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej został ukończony pod koniec 2013 roku. Od tego czasu zniecierpliwieni mieszkańcy Legionowa – ale nie tylko – czekają na jego uruchomienie, tracąc czas na zakorkowanym przejeździe kolejowym w ciągu Parkowej i Wyszyńskiego. Niestety termin uruchomienia przeprawy ciągle się oddala. Kolejarze całą winę zrzucają na przeciągające się procedury. Najpierw trzeba było uzgodnić dokumentację geodezyjną. Następnie można było rozpocząć przygotowanie wniosku do nadzoru budowlanego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie przejazdu pod torami. Tu jednak sprawa utknęła. Jak udało nam się ustalić, proces nie został jeszcze zakończony. Jak mówi rzecznik prasowy PKP PLK Maciej Dutkiewicz, dokumenty do nadzoru budowanego zostaną złożone tak szybko, jak będzie to możliwe. Jak zapewnia, jest to kwestia kilku dni.

Jaromir Grabowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w czwartkowej (17.04) rozmowie z redakcją Portalu Legio24.pl poinformował, że jeśli dokumenty wpłynęłyby do kierowanej przez niego instytucji jeszcze przed świętami, jest szansa na zakończenie procedury odbioru technicznego do końca kwietnia. Biorąc jednak pod uwagę informacje płynące ze strony PKP, termin oddania przeprawy do użytku może przesunąć się na pierwszą połowę maja.

Nie będą zwlekać z wydaniem decyzji

Nadzór budowlany ma 21 dni kalendarzowych na wydanie decyzji o dopuszczeniu tunelu do użytku. Jak jednak zapewnia Grabowski, jeśli wszystkie złożone dokumenty będą kompletne, a nadzór nie stwierdzi żadnych uchybień – inspektorat nie będzie zwlekał z wydaniem odpowiedniej zgody.

O sprawie tunelu pisaliśmy także w tej wiadomości.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Rozumiem, że za ochronę tunelu przez pana w budce płacą panowie z PKP?
    Sytuacja z tunelem to całe PKP. Totalna zlewka klientów i ludzi. Im do szczęścia są potrzebne tylko tory, wagony i lokomotywy.
    Pasażerowie to takie niepotrzebne zło…
    Patrz kto finansuje budowę dworca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close