Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Wkrótce otwarcie kładki. Jest już decyzja o pozwoleniu na użytkowanie

Reklama

Mieszkańcy III Parceli mogą odetchnąć z ulgą. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał w piątek (29.01) decyzję o pozwoleniu na użytkowanie kładki dla pieszych w ciągu ul. Parkowa – Wyszyńskiego w Legionowie. Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni.

Reklama

O decyzji w środę (3.02) poinformował naszą redakcję Jaromir Grabowski, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. W piśnie skierowanym do naszej redakcji przez inspektora Grabowskiego możemy przeczytać, że pozwolenie na użytkowanie kładki zostało wydane w ubiegły piątek – 29 stycznia. Decyzja nosi numer 161/2016. Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by po kładce mogli zacząć przemieszczać się mieszkańcy.

Kiedy otwarcie?

Po otrzymaniu informacji z WINB natychmiast skontaktowaliśmy się z Joanną Kajdanowicz, rzecznikiem prasowym Starostwa Powiatowego w Legionowie, aby uzyskać informacje o dokładnej dacie otwarcia tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców Legionowa przeprawy przez tory. Niestety informacji nie uzyskaliśmy, bo decyzja o pozwoleniu na użytkowanie jeszcze do starostwa nie dotarła. Rzecznik starostwa obiecała jednak, że gdy tylko będzie znana data otwarcia natychmiast o niej poinformuje.

Kosztowała ponad 3 mln zł

Umowę na wybudowanie kładki, po przeprowadzonym przetargu podpisano w kwietni 2015 roku. Prace ruszyły w czerwcu i trwały do końca listopada. Koszt inwestycji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie to ponad 3 mln złotych. Kładkę wybudowało Warszawskie Przedsiębiorstwo MOSTY.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close