Reklama

LegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Opłata za przedszkole tylko 1 zł za godzinę

Reklama

Władze Legionowa pozytywnie zaopiniowały inicjatywę radnej Agnieszki Borkowskiej  z Porozumienia Samorządowego, zmierzającą do jak najszybszego obniżenia opłat za pobyt dzieci w miejskich przedszkolach. Zgodnie z planem opłata ta ma wynieść zaledwie 1 zł za każdą godzinę jaką dziecko spędzi w przedszkolu. To kolosalna obniżka, dotychczas stawka wynosiła 3,5 zł.

Reklama

fot. podatnicy.org

fot. podatnicy.org

Obniżka opłat przyniesie bardzo duże oszczędności dla rodziców. Jak wyliczyły władze Legionowa, rodzice przedszkolaków będą mogli zaoszczędzić około 1500 zł rocznie. W skali całego miasta daje to sumę 2,2 mln złotych.

Wiele wskazuje na to, że niebawem samorządy i tak będą zobligowane do wprowadzenia zmian w naliczaniu opłat za pobyt dzieci w miejskich placówkach. Prawdopodobnie zmiany te będą musiały zostać wprowadzone w ciągu roku. – Nie powinniśmy zwlekać z tą decyzją i wyjść naprzeciw oczekiwaniom legionowskich rodzin, stąd moja propozycja o obniżenie opłat już w kolejnym roku szkolnym – powiedziała radna Borkowska.

Władze miasta obiecały, że obniżka zostanie wprowadzona tak szybko jak będzie to możliwe, niewykluczone, że już od 1 września. Poza tym, jak powiedziała Portalowi Legio24 Anna Szwarczewska, rzecznik prasowy legionowskiego ratusza, w dalszym ciągu obowiązywać będą rabaty wynikające z Karty Dużej Rodziny. Oznacza to, że na przykład posiadacze Karty Dużej Rodziny 4+ zapłacą za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu tylko 50 groszy.

/wł, UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close