ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Olimpijczyk, Tomasz Majewski odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 7

Reklama

W czwartek (24.11) w legionowskiej Szkole Podstawowej nr 7 miało miejsce niecodzienne spotkanie uczniów z wybitnym polskim sportowcem, olimpijczykiem i wielokrotnym medalistą Tomaszem Majewskim, specjalizującym się w pchnięciu kulą. Wyjątkowy gość odsłonił przed uczestnikami spotkania kulisy poszczególnych zawodów, opowiedział o swojej drodze na sportowy szczyt i zachęcił młodzież do aktywności fizycznej.

Reklama

– Tomasz Majewski opowiadał o swojej przygodzie ze sportem, jak zaczynał swoja karierę i jak walczył o olimpijskie złoto. Wspomniał o uczciwości w sporcie – o Fair Play. Dzieci słuchały opowieści jak zaczarowane. Spotkanie poprowadziła Pani Ludwika Chewińska, również olimpijka w pchnięciu kulą z Monachium 1972 r. od niedawna mieszkanka Legionowa – relacjonuje naszej redakcji Irena Koper, nauczycielka WF-u z siódemki.

Na zakończenie spotkania Tomasz Majewski rozdał dziesiątki autografów. Nie obyło się również bez pamiątkowych fotografii.

Tomasz Majewski urodził się 30 sierpnia 1981 roku w Nasielsku. Podczas swojej kariery sportowej czterokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich, gdzie dwukrotnie – w 2008 i 2012 roku – zdobył złoty medal. Stawał na podium mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata i halowych mistrzostw Europy. W 2005 został mistrzem uniwersjady.

Dziewięciokrotny (na stadionie i w hali) rekordzista Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant kraju w pucharze Europy, halowym pucharze Europy, drużynowych mistrzostwach Europy, zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych.

W 2008 i 2012 roku wygrał plebiscyt Złote Kolce organizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i magazyn Sport. W plebiscycie European Athletics na najlepszego lekkoatletę Europy zajął siódme miejsce w roku 2008. Wybrany lekkoatletą lipca 2009 w Europie. Dwukrotnie wybierany do dziesiątki najlepszych polskich sportowców w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na koniec roku 2012 zajął szóste miejsce w plebiscycie na europejskiego lekkoatletę roku organizowanym przez European Athletics.

Tomasz Majewski został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close