ReklamaLegio EduLegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Legionowo: Olimpijczyk Tomasz Majewski odwiedzi uczniów Szkoły Podstawowej nr 7

Reklama

W najbliższy czwartek (24.11) w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie gościć będzie wybitny polski sportowiec, Tomasz Majewski – czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, specjalizujący się w pchnięciu kulą. Początek wyjątkowego spotkania w „siódemce” przewidziano na godz. 12:00.

Reklama

Tomasz Majewski urodził się 30 sierpnia 1981 roku w Nasielsku. Podczas swojej kariery sportowej czterokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich, gdzie dwukrotnie – w 2008 i 2012 roku – zdobył złoty medal. Stawał na podium mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata i halowych mistrzostw Europy. W 2005 został mistrzem uniwersjady.

Dziewięciokrotny (na stadionie i w hali) rekordzista Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant kraju w pucharze Europy, halowym pucharze Europy, drużynowych mistrzostwach Europy, zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych.

W 2008 i 2012 roku wygrał plebiscyt Złote Kolce organizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i magazyn Sport. W plebiscycie European Athletics na najlepszego lekkoatletę Europy zajął siódme miejsce w roku 2008. Wybrany lekkoatletą lipca 2009 w Europie. Dwukrotnie wybierany do dziesiątki najlepszych polskich sportowców w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na koniec roku 2012 zajął szóste miejsce w plebiscycie na europejskiego lekkoatletę roku organizowanym przez European Athletics.

Tomasz Majewski został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

t_m_plakatpdf-1

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. ja bym rozumiał tą wizyte jako propoagowanie hartu ducha i wiary w swoje możliwości – parcia do przodu itp, ale moge się mylić.

  2. A to ci dopiero odniosą korzyści bo ich odwiedzi człowiek który całe życie zajmuje się tylko sobą.Od dnia następnego zwiększy się PKB,będą zdrowsi(sport wyczynowy to kalectwo na starośc)będą mieli lepsze oceny no i szczęście absolutne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close