Reklama

Legio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Jaka oferta dla dzieci i młodzieży na Ferie Zimowe?

Reklama

W poniedziałek (1.02) na Mazowszu rozpoczynają się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież Ferie Zimowe. Niektórzy okres ten spędzą na zimowiskach lub wyjazdach z rodziną. Niektórzy jednak pozostaną w domach. Jakie zajęcia skierowane do uczniów odbywać się będą w Legionowie?

Reklama

Arena Legionowo

Arena Legionowo przygotowała dla młodzieży pozostającej w domu przede wszystkim zajęcia sportowe. W pierwszym tygodniu ferii od 1 do 5 lutego każdy chętny będzie mógł wziąć udział w zajęciach taekwondo – w godz. od 13:00 do 15:00 oraz zajęciach gimnastycznych – codziennie od 11:00 do 13:00. Drugi tydzień wolnego (8-12 lutego) zapowiada się bardziej interesująco. Codziennie w godzinach od 11:00 do 14:00 przewidziano zajęcia sportowe, które będą poświęcone różnym dyscyplinom sportowym związanym z Legionowem. Będzie więc piłka nożna, zapasy, piłka ręczna i siatkówka. Szczegóły na plakacie.

legionowo-arena

Miejska Biblioteka Publiczna

Biblioteka przygotowała zajęcia przede wszystkim dla najmłodszych w wieku od 7 do 10 lat. W pierwszym tygodniu ferii przewidziano zajęcia popularno-naukowe zatytułowane „Co kryje się w jaju? Ptak, czy nie ptak?” oraz zabawy animacyjne. W drugim tygodniu wspólnie z instruktorami będzie można wykonać własny film w technice poklatkowej. Szczegóły na plakacie.

legionowo-biblioteka

Miejski Ośrodek Kultury

Ferie z MOK-iem to już legionowska tradycja. Za każdym razem oferta cieszy się ona ogromną popularnością. Jej szczególną zaletą, poza profesjonalnym przygotowaniem jest różnorodność. W tym roku MOK przygotował zajęcia muzyczne, rekreacyjno-sportowe, warsztaty taneczne, projekcje filmowe, gry i zabawy oraz wycieczki. Zajęcia będą się odbywać w siedzibie głównej MOK przy Norwida oraz w filii przy ul. Targowej.

Natomiast miejska spółka KZB Legionowo zaoferuje pozostającej w domu młodzieży zabawę na lodowisku, które ma być w ferie czynne tak jak w weekendy, czyli cały dzień. Niestety młodzież będzie mogła skorzystać niego za darmo tylko w godzinach porannych – od 9:00 do 10:45. W pozostałym czasie za przyjemność jazdy na łyżwach trzeba będzie zapłacić. Szkoda, że KZB nie wzięło sobie do serca doświadczeń innych samorządów, które swoje lodowiska dzieciom i młodzieży oferują przynajmniej podczas ferii za darmo.

legionowo-mok-kzb

Muzeum Historyczne Legionowo

Swoją ofertę dla pozostającej na ferie w domach młodzieży przygotowało również Muzeum Historyczne. Każdego dnia będzie można tam wysłuchać wspaniałych wykładów o tematyce historii Legionowa i okolicy. Będą także prezentacje multimedialne, zwiedzanie wystaw i zajęcia plastyczne. Szczegóły bogatego programu Muzeum na ferie znajdziecie na plakacie.

legionowo-muzeum

Inne propozycje

Swoje komercyjne propozycje dla legionowskiej młodzieży przygotowały także: Sztuka Czekolady, Laser-War, Spektrum Sportu czy Akademia Dzieciaków. Z racji tego, że są to zajęcia płatne nie opisujemy ich szczegółowo w naszym zestawieniu. Informacje można znaleźć na stronach internetowych firm.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close