Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Od listopada skontrolowali już prawie 450 przydomowych kotłowni

Reklama

Od listopada 2015 roku legionowska Straż Miejska przeprowadziła już 449 kontroli przydomowych kotłowni – podaje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo. Strażnicy wykryli w tym czasie 12 przypadków nielegalnego spalania odpadów.

Reklama

Sprawców nielegalnego spalania odpadów ukarano mandatami oraz zobowiązano do legalnego pozbycia się śmieci. We wszystkich ujawnionych przypadkach wszczęto także postępowania administracyjne w oparciu o przepisy ustawy o odpadach. – Osoby „przyłapane na gorącym uczynku” mają obowiązek przedstawić dowody legalnego pozbycia się śmieci. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku zostanie wydana decyzja administracyjna i nałożona dodatkowa grzywna – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa legionowskiego ratusza.

Karzą i edukują

Przy każdej kontroli patrol Straży Miejskiej informuje o zagrożeniach, jakie występują podczas spalania odpadów oraz o możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę pieca lub instalacji – rozdając ulotki. Ponadto przy okazji kontroli kotłowni dokonywane są także kontrole zbiorników bezodpływowych, tak zwanych szamb. Przedostawanie się do gruntu fekaliów może bowiem skazić znajdującą się tam wodę, która przez sąsiadów może być używana jako pitna.

Czytaj więcej:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Ostatnio czytałem porównanie kosztów opalania węglem i gazem
    I tak w większe mrozy koszt ogrzewania 150m domu z lat 80 wynosi węgiel 35zł a gaz 60 DZIENNIE
    Już wiecie dlaczego ludzie nie kwapią się do wymiany pieców ???
    Do tego dopłata do pieca to jedno, koszt przeróbki instalacji z robocizną wyniesie ze 2 razy więcej

  2. Dobrze wiedzieć, że mogę wymienić piec. Gdyby urząd chciał wiedzieć, czemu nie wymieniłem i nie wymienię, to już mówię: bo mnie nie stać na wyższe koszty ogrzewania droższymi paliwami. Tak trudno to pojąć?! Weźcie lepiej ludziom pokażcie jak ogrzewać czyściej (i taniej też!) tym co mają w kotłowni http://youtube.com/watch?v=ZWSvvpwKP-0

  3. Przesrana robota. Zamiast postawić radar i iść w ciszy i spokoju za krzaczki kimać, teraz muszą chłopaki grzebać się w cudzych fekaliach. Ale i tak szacun…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close