Legionowo: O kasy na dworcu ma zadbać nowy dzierżawca. Przetarg już niebawem

Legionowski dworzec kolejowy, Fot. Legio24

Urząd Miasta Legionowo planuje w najbliższym czasie ogłoszenie przetargu na dzierżawę Centrum Komunikacyjnego. Procedura ma ruszyć nawet bez zgody strony szwajcarskiej, która w większości inwestycję sfinansowała. Okazuje się bowiem, że taka zgoda, wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie jest wcale konieczna. Firma, która wygra przetarg, poza wynajmem lokali na cele handlowe i usługowe, będzie również musiała postarać się o uruchomienie kas biletowych. Sprzedaż biletów ma zostać bowiem wpisana do warunków przetargu.

Brak kas biletowych w budynku nowego legionowskiego dworca jest dla wielu mieszkańców przysłowiową solą w oku. Wystarczy jedno spojrzenie na fora internetowe, czy choćby komentarze pod artykułami zamieszczonymi w naszym Portalu, by się o tym przekonać. Okazuje się jednak, że wina za taki stan rzeczy nie musi koniecznie leżeć wyłącznie po stronie ratusza. Oczywiście władze miasta mogły się lepiej postarać i zapewne można było coś więcej w tej materii uczynić, ale opór przewoźników przed uruchomieniem w Legionowie kas wydaje się ogromny. – Jeszcze w 2013 roku zwróciliśmy się do wszystkich przewoźników z pytaniem czy są zainteresowani prowadzeniem kasy na dworcu w Legionowie. Pozytywnie odpowiedziały jedynie Koleje Mazowieckie, które jednak w międzyczasie ustawiły biletomat – pisze do naszej redakcji Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa ratusza, która zaznacza, że w budynku dworca jest pomieszczenie przeznaczone na kasę o pow. 16 m2. z dostępem do internetu i sieci telefonicznej.

Istnieje jednak cień szansy, że tradycyjna sprzedaż biletów na nowym dworcu jednak ruszy. Ma o to zadbać nowy dzierżawca Centrum Komunikacyjnego, który będzie do tego zobowiązany warunkami przetargu. – Zapadła decyzja, że prowadzenie sprzedaży biletów zostanie wpisane jako warunek przetargu dla przyszłego operatora – mówi Portalowi Legio24.pl Mytkowska. Procedura wyłonienia prywatnej firmy, która – zgodnie z ubiegłoroczną uchwałą Rady Miasta – będzie zarządzać dworcem i parkingiem wielopoziomowym przez najbliższe 20 lat ma ruszyć niebawem.

Przetarg bez zgody strony szwajcarskiej

Jeszcze kilka tygodni temu Urząd Miasta Legionowo zapewniał, że przetarg na dzierżawę całego kompleksu Centrum Komunikacyjnego ruszy natychmiast po uzyskaniu zgody Szwajcarów, którzy sfinansowali w 85% jego budowę. Dziś okazuje się, że taka zgoda nie jest prawnie wymagana. – Po głębokiej analizie doszliśmy do wniosku, że zgoda ta nie jest niezbędna. W związku z tym, że obiekt stoi w części pusty i nie spełnia potrzeb pasażerów i lokalnej społeczności, postanowiliśmy ogłosić w najbliższym czasie przetarg – informuje Tamara Mytkowska. Rzeczniczka ratusza nie precyzuje jednak kiedy ma to dokładnie nastąpić.

Co z biletomatami?

Wielu mieszkańców postulowało, wobec braku tradycyjnych kas, aby do środka dworca przenieść ustawione obecnie na zewnątrz biletomaty. Jak się okazuje ten postulat w połowie ma zostać spełniony. – Prowadzimy rozmowy z właścicielami biletomatów na temat przeniesienia ich do budynku dworca. Zapadła decyzja, że biletomat “ZTM” zostanie przeniesiony do środka, a drugi obsługujący bilety KM i ZTM pozostanie na zewnątrz. Chcemy także przenieść do dworca punkt doładowań Kart Legionowianina – zapowiadają władze miasta.

/red/

5 razy komentowano artykuł "Legionowo: O kasy na dworcu ma zadbać nowy dzierżawca. Przetarg już niebawem"

  1. Całe piętro lub parter ma być przeznaczone na instalację pt. “Roman Smogorzewski – życie i twórczość słońca legionowskiego narodu” i jak tytuł wskazuje ma zostać poświęcona najwybitniejszej jednostce jaka stąpała po legionowskiej ziemi. Docelowo wszystkie legionowskie pomniki mają zostać zastąpione pomnikami Romana Smogorzewskiego I Wielkiego, a w szkołach jego zdjęcie ma wisieć obok godła. Żeby mieszkańcy wiedzieli komu to wszystko zawdzięczają

  2. JohnRambho | 11/10/2016, godz. 08:39 |

    Ja bym obstawiał sex-shop, ten budynek będzie jeszcze słynniejszy – jak się reklamować to reklamować na calą Polskę

  3. Na 100% musi być monopolowy.

  4. Tyle że odległość pomiędzy aptekami nocnymi wyniosłaby około 300-400 metrów bo mniej więcej tyle dzieli budynek dworca od apteki na Kopernika

  5. Już dawno temu proponowałem uruchomienie Apteki . Cało dobowa Apteka była by drugą w tej części miasta . Uważam że znacznie ulepszyłoby to mieszkańcom miasta zakup leków w godzinach nocnych .Zawsze jest to lepsze rozwiązanie dla wielu mieszkańców niż puste pomieszczenia na drugim piętrze budynku .

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *