Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 37-latek zaatakował nożem pracownika sklepowej ochrony. Grozi mu dożywocie

Reklama

Kara dożywotniego więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który zaatakował nożem pracownika ochrony jednej z legionowskich drogerii. Do napaści, którą prokurator zakwalifikował jako próbę usiłowania zabójstwa doszło, kiedy pracownik ochrony próbował udaremnić kradzież kosmetyków.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie, do zdarzenia doszło w jednej z drogerii w centrum Legionowa. Z ustaleń śledczych wynika, że pracownik ochrony na monitoringu zauważył mężczyznę, który do kieszeni kurtki schował flakony z perfumami, a następnie nie płacąc za nie chciał opuścić placówkę handlową. Kiedy ochroniarz próbował zatrzymać mężczyznę doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której sprawca zadał interweniującemu kilka ciosów nożem w okolicy brzucha i pleców, co skutkowało ranami na skórze pokrzywdzonego. Na pomoc ochroniarzowi ruszył przypadkowy świadek tego zdarzenia i pomógł w ujęciu napastnika.

Rzecznik prasowa legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska poinformowała, że wezwany na miejsce patrol zatrzymał agresora i zabezpieczył nóź, którym raniony został pracownik sklepu. 37-letni napastnik trafił do policyjnego aresztu. Pracownik ochrony na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu zdarzenia swoje czynności wykonała grupa dochodzeniowo – śledcza, która zebrała i zabezpieczyła ślady przestępstwa. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku legionowskich policjantów oraz miejscowego prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 37-latkowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

/red., KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button