Reklama

NajważniejszeWiadomości

Legionowo: Nowy budynek przy targowisku. Czy mieszkańcy stracą wolny dostęp do pomnika przyrody?

Reklama

W czerwcu tego roku legionowska SML-W otrzymała zgodę na budowę 5-piętrowego bloku u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wysockiego. Obecnie w tym miejscu znajduje się budynek, w którym funkcjonuje m.in. sklep Społem.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie wydało pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz częścią usługową na parterze. Pierwotnie inwestycja obejmować miała 3 działki – 336/1 i 336/2 obręb 65 (po sklepie Społem), na których ma być zlokalizowany budynek mieszkalny oraz działkę nr 335/1 obręb 65 (teren zielony przy wieżowcu 43), która miała być włączona do projektu zagospodarowania terenu dla planowanej inwestycji.

Czy ogrodzą pomnik przyrody?

W lipcu dziennikarze Legio24.pl zapytali władze SML-W o dostępność dla ogółu mieszkańców terenu zielonego (działka 335/1 obręb 65), na którym to znajduje się zabytkowy klon, który został mianowany pomnikiem przyrody. Odpowiedź Spółdzielni zaniepokoiła.

SML-W nieoczekiwanie poinformowała, że działka nr 335/1 obręb 65 (obecnie teren zielony) nie jest jej własnością, dlatego nie wie w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana.

Czy w związku z nową inwestycją mieszkańcy os. Jagiellońska utracą dostęp do kolejnego zielonego terenu?

/Janusz Baranowski/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

2 razy komentowano

  1. Niestety Legionowo już dawno przestało być zielonym miastem, a dzięki Romkowi i jego dworzanom stało się sypialnią pełną asfaltu, betonu i spalin. Sam Romek nie mieszka w Legionowie więc mu to zwisa. Każdy teren zielony zamieniacie w blokowiska a wraz z nimi wzrasta liczba nowych mieszkańców i ich pojazdów. Normy zagęszczenia miasta i zanieczyszczenia powietrza w Legionowie są od dawna grubo przekroczone. Starsi mieszkańcy Legionowa już mdleją na mieście, a cymbały z ratusza grzecznie dokładają kolejne blokowiska. To nie przeszkadza deweloperom, którzy zacierają łapki i otwierają szampany. Hej wy, radni-bezradni, gdzie wasze sumienia ? Sami prosicie się o taczki !!!

  2. Z tego co widzę, to budynek jest 4 piętrowy (5 kondygnacji) ale autor chyba tego nie odróżnia. Na dole mają być lokale usługowe, więc budynek raczej nie będzie ogrodzony. Co więcej “zagrożony” klon jest w drugim końcu działki, która jak się okazuje, nie jest własnością Spółdzielni. Jakiś czas temu autor pisał, że klon ma być wycięty teraz, że ogrodzony … Zastanawiam się o co chodzi? Chyba tylko o to, aby przypisać sobie jako zasługę cudowne ocalenie pomnika przyrody, który nigdy nie był zagrożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button