Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Noworoczne zmiany w bezpłatnej komunikacji lokalnej

Reklama

Wraz z nowym rokiem, już od poniedziałku (2.01) w legionowskiej bezpłatnej komunikacji lokalnej zajdą poważne zmiany. Autobusy nie tylko będą kursować według innego rozkładu jazdy, ale także pojadą innymi trasami. „Rewolucja” przygotowana w ratuszu w największym stopniu dotyczyć będzie linii D3 kursującej z os. Młodych do stacji kolejowej PKP Legionowo.

Reklama

Legionowska bezpłatna komunikacja lokalna to trzy linie autobusowe pozwalające mieszkańcom poszczególnych dzielnic dotrzeć do centrum miasta oraz przystanków kolejowych:

Linia D1 dowozi do centrum Legionowa mieszkańców Grudzi, os. Piaski i miejscowości Józefów (gmina Nieporęt). Od 2 stycznia autobusy tej linii kursować będą w dni powszednie od godz. 6:30 do 20:30, a w weekendy do 13:30. Nieznacznie zmieni się także jej trasa. W centrum miasta autobus pojedzie ulicą Jagiellońską, Piłsudskiego i Sobieskiego aż do przystanku na ulicy Sowińskiego.

Sprawdź rozkład jazdy:

Linia D2 kursuje na trasie PKP Legionowo Przystanek – Centrum Komunikacyjne. Od stycznia trasa autobusu wydłuży się. Będzie on ruszał z osiedla Młodych i jechał przez III Parcelę, PKP Legionowo Przystanek i centrum Legionowa aż do stacji PKP Legionowo. Planowana trasa przejazdu: Centrum Komunikacyjne – Kościuszki – Piłsudskiego – Sobieskiego – Parkowa – Jagiellońska – Rondo Poniatowskiego – PKP Legionowo Przystanek – Jagiellońska – Nowobarska – Tunel – Al. Róż – Al. Legionów – Cynkowa – Suwalna – Osiedle Młodych – Suwalna – Cynkowa – Al. Legionów – Al. Róż – Tunel – Piastowska – Krakowska – Rondo Poniatowskiego – PKP Legionowo Przystanek – Jagiellońska – Parkowa – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Centrum Komunikacyjne. Autobus ma kursować w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 5.00 – 21.00, zgodnie z rozkładem jazdy, modyfikowanym i skoordynowanym z rozkładem linii kolejowych KM i SKM.

Sprawdź rozkład jazdy:

Linia D3 dotychczas przewoziła mieszkańców z Osiedla Młodych przez centrum Legionowa w kierunku stacji PKP Legionowo. Tu, według UM Legionowo, planowane są największe zmiany. Ze względu na pasażerów, którzy spieszą się do pracy, autobus pojedzie prosto na stację PKP Legionowo. Zabierze pasażerów z Osiedla Młodych, ulicy Kolejowej i pojedzie krótszą trasą przez ulicę Szwajcarską. Trasa przejazdu: Osiedle Młodych – Suwalna – Cynkowa – Al. Legionów – Wyszyńskiego – Kolejowa – Piaskowa – Szwajcarska – Plantowa – Roi – Wrzosowa – Wąska – Szwajcarska – Piaskowa – Kolejowa – Wyszyńskiego – Al. Legionów – Cynkowa – Suwalna – Osiedle Młodych. Autobus ma kursować w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 5.00 – 21.00, zgodnie z rozkładem jazdy modyfikowanym i skoordynowanym z rozkładem linii kolejowych KM i SKM.

Sprawdź rozkład jazdy:

Schemat bezpłatnej komunikacji lokalnej


/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

11 razy komentowano

 1. Widzę że nasza tuba propagandowa zmieniła nicka. Tak łatwo nie da się zmienić charakterystycznych zwrotów.
  Ale udajmy dalej
  Jeżeli dla ciebie wzorem komunikacji miejskiej w 55 tyś mieście są kursujące co 60 minut maleńkie busiki na 3 liniach to naprawdę gratuluję
  Jestem skłonny fundnąć ci bilecik abyś przejechała się do dowolnego miasta powiatowego i sprawdziła w jaki sposób funkcjonuje komunikacja miejska
  Jak nie chce ci się ruszyć 4 liter to służę
  Pierwszy z brzegu Żyrardów
  8 linii komunikacji miejskiej obsługiwanej niskopodłogowym taborem, pierwsza z brzegu linia z 25 kursami dziennie, kursująca w godzinach szczytu średnio co 16-25 minut
  W takim Grodzisku do którego każesz mi się wyprowadzać kursuje 12 linii komunikacji lokalnej
  Natomiast to co oferuje Legionowo no proszę nie ośmieszaj się to jest kpina z mieszkańców

 2. Komunikacja w postaci autobusów D1, D2 i D3 do bani. W weekendy SKM S9 nie kursuje. W tygodniu S3 i S9 co godzinę. Dobrze że KM jeszcze jeździ. IC praktycznie poza kilkoma kursami TLK nie zatrzymują się w Legionowie. Autobusy wszystkich linii kończą kurs na Żeraniu. Do tego marne skomunikowanie wewnątrz Legionowa, brak teatru i kina oraz z prawdziwego zdarzenia centrum handlowego. O szpitalu raczej też wypadało by zapomnieć. Aż dziw bierze skąd tyle narodu tu mieszka i jeszcze ma chęć zamieszkać.

 3. Daro jeżeli uważasz bezsens tych linii dowozowych, to przedstaw swoje propozycje jak powinny przebiegać trasy komunikacji miejskie w naszej sypialni. Przecież można wnioskować jako mieszkańcy do urzędu o nowe trasy. Ja też chętnie się przyłączę 🙂

 4. Wojciech, jeżeli uważasz, że Bukowiec to opłotki to się dobrze zastanów!!!

 5. KAŻDY WIE GDZIE W NASZYM MIEŚCIE JEST STAROSTWO POWIATOWE, w którym usytuowane są takie urzędy, jak Centrum Pomocy Rodzinie i Urżąd Pracy nie wspominając o pozostałych. Według mnie linia D2 powinna tam mieć swój krańcowy przystanek i dziwi mnie, że zmieniając jej trasę o tym nie pomyślano. Jak się patrzy na te trasy i kompletnie zapomniane części miasta to ma się obraz Prezydenta wszystkich mieszkańców.

 6. Ciężko jest ustawić autobus który ma jeden kurs na godzinę pod pociągi SKM które odjeżdżają i przyjeżdżają z dużo większą częstotliwością
  To pokazuje bezsens tzw Lini Dowozowych

 7. Mało tego autobusy tak kursują, że nie są ustawione pod SKM 3/9 czy KM. Jeżdżą o takich godzinach jak im się podoba.
  Szkoda słów bo to co się dzieje w tym mieście to jakiś KABARET.

 8. Dokładnie, amatorszczyzna… nie wiedziałem jak to określić. Równie dobrze mogliby ludzi furmankami wozić zaprzężonymi w woły… 😉

 9. Problem jest w tym że to co oferuje Legionowo pod nazwą Linie Dowozowe rzekomo bezpłatne a finansowane przecież z naszych podatków to żart w czystej postaci z mieszkańców.
  Autobus który kursuje co 60 minut w 55 tyś mieście to kpina z mieszkańców, cały czas króluje totalna amatorka.
  Czy my jako mieszkańcy nie zasługujemy na normalną komunikację lokalną, taką z prawdziwego zdarzenia tak jak to funkcjonuje w większości miast.
  Te linie to namiastka prawdziwej komunikacji, kursują tylko po aby zamknąć buzie niezadowolonym, zawsze można powiedzieć przecież macie autobusy kursujące po mieście

 10. Wszyscy zapominacie, że autobusy są darmowe za nasze wspólne pieniądze. Ja płacę za paliwo, a Wy wozicie du..ska do pracy po Legionowie. Zamysł był taki, że autobusy dowożą do SKM i KM , a nie do pracy. Proszę sprawdzic ile pracowników jeździ z Kombatanta czy sprzątaczek z legionowskich szkół, zachowac się nie potrafią, ale damy za darmo jeżdżą…Wyrzucone pieniądze. Za darmo to dla uczniów powinno byc. Dla reszty płatne. W dni targowe emeryci i renciści rzucają się na autobusy…nagle ozdrowiali rzecz jasna :-).

 11. Autobusy jeżdżą rzadziej, a wczoraj (3.01) – drugi dzień funkcjonowania nowego rozkładu – o g. 17.22 na PKP Legionowo autobus linii D2 w ogóle nie podjechał. Zaginął. Po 10 minutach czekania podjechało za to L11, więc nie wiem, co się z tym busem stało.

  Fakty są jednak nieubłagane – linia D3 puszczona opłotkami, linia D2 rozrzedzona do jednego kursu na godzinę (i to niepewnego, bo autobus może równie dobrze nie przyjechać). Konieczne są pilne zmiany! Więcej kursów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close