ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Co nowego w sprawie przebudowy DK61? Drugiego etapu przetargu jeszcze nie ma

Reklama

Realizacja sztandarowej obietnicy wyborczej, powiązanej z Platformą Obywatelską ekipy rządzącej w Legionowie nie posuwa się do przodu. „Nasz wspólny sukces”, czyli rychła przebudowa kolejnego odcinka Drogi Krajowej nr 61 nie doczekała się jeszcze drugiego etapu przetargu. Być może coś ruszy pod koniec tego miesiąca. Piszemy „być może”, bo w przypadku tej ważnej inwestycji niczego nie można być już pewnym na 100 procent.

Reklama

Redakcja Legio24.pl, która stara się monitorować przedwyborcze obietnice polityków, znów zapytała o przebudowę kolejnego odcinka Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej w gminie Nieporęt. Niestety okazuje się, że w stosunku do informacji podawanej przez nas pod koniec lipca inwestycja ponownie „złapała” opóźnienie. Tym razem o około dwa miesiące. Choć w drugiej połowie lipca przedstawiciele GDDKiA zapewniali nas, że drugi etap przetargu, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy ruszy na przełomie lipca i sierpnia, to dziś okazuje się że może to nastąpić dopiero pod koniec września.

Przebudowa dopiero w 2018 roku?

– Postępowanie przetargowe na przebudowę III odcinka DK 61 na przejściu przez Legionowo jest w toku. Przygotowane zostały dokumenty do II etapu przetargu, czyli do przekazania wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert. Obecnie trwa uzgadnianie ich wewnątrz instytucji. Planujemy wysłać zaproszenia do wykonawców we wrześniu bieżącego roku. Jeżeli przetarg sprawnie przebiegnie (bez odwołań) planujemy w I kwartale 2017 r. podpisać umowę z Wykonawcą. Zadanie będzie realizowane w systemie „projektuj i buduj” (optymalizuj), co oznacza, że przyszły Wykonawca będzie miał możliwość zoptymalizowania rozwiązań technicznych w otrzymanej dokumentacji projektowej a po pozyskaniu niezbędnych decyzji rozpocznie roboty budowlane. Przewidujemy, że prace w terenie będą realizowane w latach 2018-2020 – informuje naszą redakcję Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytelnicy pytają o DK61

– Dlaczego mają być ponownie prowadzone prace projektowe i wydawane decyzje o pozwoleniu na budowę skoro były one już wydane – decyzja Wojewody Mazowieckiego z dnia 31 stycznia 2012 r. o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 61 na odcinku III oraz Decyzja Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 sierpnia 2012 r., znak: BOU-lab-772-27-1204/12 – zapytał w liście do naszej redakcji jeden z czytelników. Pytanie to również przekazaliśmy Małgorzacie Tarnowskiej z GDDKiA. Oto otrzymana odpowiedź:

– Zadanie będzie realizowane w systemie „projektuj i buduj” (optymalizuj), co oznacza, że przyszły wykonawca będzie miał możliwość zoptymalizowania rozwiązań technicznych w otrzymanej dokumentacji projektowej oraz będzie musiał wprowadzić rozwiązania wskazane w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, a które nie zostały ujęte w dokumentacji zatwierdzonej decyzją ZRID w 2012 roku – informuje Tarnowska.

Radni także rozmawiali o DK61

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta sprawą DK61 zajęli się również radni. Wystosowali oni prośbę do GDDKiA o kilka zmian, głównie na już wyremontowanej części drogi. Radni chcieliby zmian ustawienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Warszawskiej i Jagiellońskiej, w taki sposób aby była ona bardziej przyjazna pieszym oraz zdemontowania panelu dźwiękochłonnego znajdującego się przy wiadukcie, w okolicy warsztatów samochodowych. Radni chcą także przestawienia znaku drogowego, który obecnie stoi na środku prowadzącej na wiadukt – od strony os. Piaski – ścieżki rowerowej.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

11 razy komentowano

 1. Popieram szybkie rozpoczęcie prac. Jest to konieczne, nawet do ciamajdy bluszczaka napisano o działanie na jej rzecz. Chłopina ma szanse sie wykazać, inaczej pogonimy dziada z “dwora”, po co miastu taki “szczeniak” nie dorównujący do pięt grabca czy cwanego prezydenta miasta L.? A propo, gdzie można z tym “tłukiem” się spotkać?

 2. kp, powiedz to Polakom mieszkającym w Anglii.

 3. Kwiatkowski, Ty czasami jednak masz przebłysk geniuszu. To by się nawet udało tylko dopóki Smogorzewski i PO rządzi w tym mieście to prędzej przejdzie ulica “Tęczowa” oraz “Rondo poległych w walce z mową nienawiści”.

 4. ZMIEŃCIE NAZWĘ DROGI Z “ZEGRZYNSKA” na “KACZYNSKA” i postawcie pomnik Lecha na rondzie w Zegrzu, to przed uroczystym odsłonięciem pomnika wszystkie drogi dojazdowe do Zegrza GDDKiA poszerzy w ciągu miesiąca. Teraz tylko w ten sposób załatwia się sprawy. To oczywiście sarkazm z mojej strony, ale sami widzicie, że w normalny sposób się po prostu nie da…

 5. Sprawa jest prosta nie ma i nie było kasy na dokończenie DK61 dlatego jest przeciągane. Czy oprócz zapewnień Grabca słyszeliście o jakiejś kasie na wykonanie tego odcinka? Czy tylko informację o przerzuceniu dokończenia DK61 z listy rezerwowej na wyższą? Po raz kolejny wmanewrowali ludzi w słowne gierki?

 6. Nie rozmumiem jak to dziala skoro projekt jest gotowy (jakas firma dostala za to pieniadze), jest pozwolenie na budowe, a oni ponownie opglaszaja przetarg na projekt, i znow trzeba bedzie za niego zaplacic, marnotractwo. Po drugie jak to jest ze na tak krotki odcinek daja termin 36 miesiecy gdzie projekt jest juz gotowy, a trzeba pewnie tylko wprowadzic drobne poprawki podczas gdy na duze odcinki autostrad czy drog ekspresowych tez daja 36 miesiecy?

 7. No dobrze a co obecny rząd zrobił dla Legionowa? Byli ostatnio w CSP razem z prezydentem. Czy szanownym Panom nie przeszkadzał korek i problemy 55. tysięcznego miasta i 110. tysięcznego powiatu legionowskiego z przejazdem przez miasto? Rozumiem państwo na kogutach jechaliście to nie było problemu. 🙂 Zapraszam przedstawicieli obecnego rządu na wiadukt w godzinach szczytu prywatnymi samochodami, może dostrzeżecie problemy naszego miasta i ruszy się sprawa wylotówki na Zegrze. Jak ekipa rządząca tego nie zrobi to może ktoś inny tym się zajmie? To jest wstyd, że tyle ekip tędy przejeżdża i nikt się nie zainteresuje problemem. Na dodatek funkcjonuje tutaj Centrum Szkolenia Policji, które powinno mieć zapewniony bezpieczny i priorytetowy wyjazd do Warszawy przez Legionowo. Wielka szkoda.

 8. Radek, ale wszystko To Jest rozwiązane w projekcie przebudowy tej trasy! Na ten moment przepustowość może tylko poprawić: zakaz skrętu w lewo jadąc od wiaduktu w ul. Buka i likwidacja świateł na dwóch kolejnych skrzyżowaniach…

 9. Niech zrobią już teraz wydzielony pas do skrętu w prawo z DK61 w Strużańską. Gdy był tam remont i nie było namalowanych pasów, to korki były mniejsze – jadący prosto ustawiali się przy środku jezdni, tak aby ci skręcający w prawo mogli skręcić na zielonej strzałce. Teraz wszyscy muszą stać 🙁
  Potrzebny jest też dodatkowy pas dla skręcających w prawo z ul. Strużańskiej w DK61. Teraz też tworzą się korki na Strużańskiej, a to poprawiłoby znacznie płynność jazdy.

  Przekażcie te uwagi do radnych 🙂

 10. Ludzie, ten kotlet jest odgrzewany 1000-raz i już cuchnie. Dajcie sobie spokój z tym tematem, napiszcie jak będzie jakaś konkretne i co najważniejsze pozytywna decyzja w tej , tak by ten cyrk wyborczy się skończył wreszcie

 11. Po kiego grzyba to piszecie. Nie można napisać “przebudowa nie przed 2030” ? Oszczędzicie ludziom stresu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close