Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Nowe rondo przy wiadukcie? Chcą połączyć Szwajcarską z DK61

Reklama

Urząd Miasta Legionowo, kierując się prośbami mieszkańców i radnych, także tych opozycyjnych, chce połączyć ul. Szwajcarską z Drogą Krajową nr 61. W okolicy sklepu Biedronka na os. Piaski ma powstać rondo, z którego łatwo będzie można wjechać na wiadukt w stronę Warszawy. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która miała miejsce w środę (27.11), radni przeznaczyli 100 tys. złotych na wykonanie projektu nowego skrzyżowania.

Reklama

Wstępne plany nowego połączenia przewidują wybudowanie dwujezdniowej drogi, która umożliwi dojazd od strony ul. Szwajcarskiej do Galerii Zegrzyńska i sklepu Biedronka. Przy markecie ma powstać nowe rondo, z którego łatwo będzie można wjechać na wiadukt – na pas prowadzący do Warszawy.

Jak zauważa radny z terenu os. Piaski ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy Mirosław Grabowski będzie to rozwiązanie podobne do tego jakie zaplanowano już wcześniej w ramach przebudowy DK61 od strony stacji paliw. Tak więc to dodatkowe rozwiązanie pozwoli aby z obu stron DK61 był możliwy wjazd na wiadukt i zjazd z niego.

Pomysł nie jest nowy

Jak zauważa radny Grabowski koncepcja połączenia ul. Szwajcarskiej z DK61 nie jest nowa. Wpisuje się ona w działania, które mieszkańcy Piasków podjęli już w 2018 roku, chcąc ograniczyć ruch na drogach osiedlowych poprzez umożliwienie bezpośredniego wjazdu na drogę krajową. – Mam nadzieję, iż uda się to zrealizować wspólnie z właścicielem Galerii Zegrzyńska, użytkownikiem wieczystym terenu, na którym znajduje się sklep Biedronka oraz przy aktywnym udziale GDDKiA. To dobra decyzja władz miasta, która może doprowadzić do poprawy komunikacji drogowej w tym rejonie miasta – podsumowuje działania ratusza radny Mirosław Grabowski.

Brak terminów realizacji

Na razie nie wiadomo kiedy inwestycja mogłaby być zrealizowana i czy w ogóle dojdzie do jej wykonania. Póki co pojawił się pomysł. Przeznaczenie przez władze miasta pieniędzy na projekt połączenia Szwajcarskiej z DK61 to jednak dobry prognostyk, który świadczy o tym, że urzędnicy poważnie biorą pod uwagę takie rozwiązanie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close