Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Nowe rondo już się sypie. Kiedy załatają dziury w ulicach?

Reklama

Wybudowane kilka miesięcy temu rondo na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z Barską czeka remont, bo jego nawierzchnia zaczęła się po prostu wykruszać. Legionowscy kierowcy wraz z nadejściem odwilży narzekają także na coraz większą liczbę dziur w jezdniach.

Reklama

Wspomniane rondo to inwestycja Starostwa Powiatowego w Legionowie, która powstawała w ekspresowym tempie. Była ona jednym ze sztandarowych pomysłów byłego Starosty Legionowskiego Jana Grabca. Prace wykonywano w pośpiechu, bo zbliżały się wybory do parlamentu, w których startował Grabiec. Nowe rondo wraz odcinkiem tzw. ul. Nowobarskiej oddano do użytku 30 października ubiegłego roku.

Teraz okazuje się, że asfalt na rondzie zaczął się miejscami kruszyć, a ubytki są coraz większe. Zapytaliśmy więc władze Starostwa, jakie kroki podjęte zostały w tej sprawie. – Nasz Wydział Inwestycji i Drogownictwa robił przegląd i wiemy o problemie na rondzie. Zostanie to naprawione w ramach gwarancji, która opiewa na 60 miesięcy, czyli 5 lat. – mówi Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Na remont poczekamy jednak do wiosny, kiedy zapanują odpowiednie warunki atmosferyczne.

Dziury na Piłsudskiego i Sowińskiego

Największe utrapienie legionowskich kierowców to jednak nie wspomniane rondo, ale gigantyczne dziury w jezdniach, które pojawiły się wraz z odwilżą. Problem dotyczy między innymi ul. Piłsudskiego (na odcinku w pobliżu ratusza) oraz Sowińskiego (od Krasińskiego do Ronda im. Piłsudskiego) – obydwie te ulice są zarządzane przez UM Legionowo.

Niektóre z ubytków mają średnicę nawet 30 cm i są głębokie na około 15 cm. Po najechaniu na taką dziurę przy większej prędkości w aucie można uszkodzić np. felgę, czy zawieszenie. Nie wspominając o tym, że takie ubytki w jezdni mogą przyczynić się nawet do wypadku.

Mimo, że dziury w jezdniach widoczne są już od wielu dni, do dnia dzisiejszego nie zostały choćby tymczasowo wypełnione. Kiedy można liczyć, że największe ubytki znikną z miejskich ulic? – Ekipa remontowa ma przystąpić do prac we wtorek (2.02). Obecnie – kiedy w dziurach stoi woda – takich napraw się nie robi. Musimy poczekać na trochę lepsze warunki pogodowe – usłyszeliśmy w UM Legionowo.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

 1. Chwila… A ksiądz przypadkiem tego ronda na otwarcie nie święcił? Jak tak, to też powinien płacić odszkodowanie na źle wykonaną robotę.

 2. 1. Fundusze Unijne
  2. Nowe Technologie i ich dostępność dzięki szybkiej łączności.
  3. Tzw. Projekty…
  4. Systematyczna poprawa poziomu zycia 2004-2014 (Hey Jude!)
  —jedno słabe ogniwo i zostaje h.. d.. i k… k..pa czyli Gierek Alive!

 3. Tłumaczą się pogodą…jeżdżę codziennie drogą DW632 (m.in. ul. Strużańska), po pojawieniu się dziur i wyrw w asfalcie zostały one na drugi dzień załatane, MZDW nie zwróciło uwagi na pogodę, tylko na skargi użytkowników.

 4. Trzeba by podłączyć pompy na czas jakiś i najzwyczajniej w świecie wypompować wodę z owych dziur ale robić się nie chce nikomu… tak jak i mi z resztą! Pogoda niech wysuszy i też niech natura podlewa podczas łatania żeby się zbilansowało wszystko i wszystkim.
  Co do gnijącego już ronda to pewnie wina samochodów i niewłaściwie dobranych przez kierowców opony, które zbytnio trą o asfalt a ten się znowu najzwyczajniej w świecie wyciera! Wiem bo sam mam takie! Ja bym nie uznał tej reklamacji i za darmo nie naprawiał ronda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close