Legionowo: Trzy nowe przeprawy przez tory? Miasto rozmawia z koleją

Przejazd kolejowy w ciągu ulic Kwiatowa/Polna w Legionowie. Fot. arch. Legio24

W Legionowie mogą powstać trzy nowe przeprawy przez tory kolejowe. Władze miasta już rozpoczęły z kolejarzami rozmowy na ten temat – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Legionowo. Przejazdy miałyby pojawić się na Bukowcu oraz w ul. Krasińskiego, dodatkowo kładka pieszo – rowerowa miałaby połączyć ulice Polną z Kwiatową – czytamy w komunikacie wydanym przez ratusz.

Realizacja inwestycji byłaby możliwa dzięki projektowi Polskich Linii Kolejowych „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Jest to program który zakłada budowę nowych przepraw kolejowych przy współpracy z zainteresowanymi gminami. Jak informuje legionowski ratusz, władze Legionowa zwróciły się już do kolei z prośbą o określenie zasad partycypacji w kosztach realizacji tego programu.

– Pod koniec roku 2017 zleciliśmy wykonanie wstępnych koncepcji bezkolizyjnych przepraw nad i pod torami na terenie miasta Legionowo. Rozważanych jest kilka wariantów. Zlecone przez Gminę wstępne koncepcje obiektów nad i pod torami dotyczyć będą dwóch przepraw drogowych: w rejonie ul. gen. B. Roi oraz w ul. Krasińskiego, a także kładki pieszo – rowerowej w ciągu ulic Polna – Kwiatowa. Gotowe projekty zostaną skonsultowane z mieszkańcami – mówi prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

Wstępna koncepcja przepraw będzie gotowa do 31 maja.

/red., UM Legionowo/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Trzy nowe przeprawy przez tory? Miasto rozmawia z koleją"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 25/04/2018, godz. 13:10 |

    PO ROZMOWACH MIASTA Z KOLEJĄ PERON LEGIONOWO-PIASKI NAPRAWIA MIASTO LEGIONOWO. PO ROZMOWACH MIASTA Z KOLEJĄ KŁADKĘ NAD TORAMI ZBUDOWAŁO MIASTO LEGIONOWO.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *