Legionowo: Nowa strażnica pnie się do góry

Trwa budowa nowej siedziby PSP Legionowo, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Trwają prace przy budowie nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej, która powstaje pomiędzy ulicami Jagiellońską, Nowobarską i Aleją Krakowską w Legionowie. Wykonawca inwestycji niebawem zakończy realizację stanu surowego budynku i przejdzie do wykonywania prac wewnętrznych, instalacyjnych i wykończeniowych – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie, które do budowy nowej siedziby dla legionowskich strażaków dołożyło z własnego budżetu milion złotych.

Zakończenie I etapu prac, obejmującego budowę budynku komendy i jednostki ratowniczo – gaśniczej z układem dróg dojazdowych bez wyposażenia i obiektów towarzyszących, planowane jest na II kwartał 2020 roku. Na realizację tej części inwestycji zaplanowano blisko 17 mln złotych – czytamy w komunikacie Starostwa.

Nowy obiekt pomieści komendę powiatową wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą oraz nowoczesnym zapleczem szkoleniowym, stanowiskiem kierowania, salą szkoleniową, siłownią, pralnią oraz pomieszczeniami socjalnymi. W projekcie uwzględniono również salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Iskierka”. Ponadto w części garażowej budynku znajdzie się 6 podwójnych stanowisk dla samochodów ratowniczo – gaśniczych, stacja obsługi aparatów oddechowych, wieża suszenia węży, pomieszczenia techniczne, myjnia oraz magazyny.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Nowa strażnica pnie się do góry"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *