Legionowo: Nowa strażnica co raz bliżej. Podpisano umowę na realizację budowy nowej siedziby PSP

Umowa na realizację budowy nowej strażnicy podpisana, fot. kpt. Radosław Kozicki KW PSP w Warszawie

W ubiegłą środę (25.07) w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie uroczyście podpisano umowę umożliwiającą realizację budowy nowej strażnicy dla legionowskich strażaków. Nowa strażnica będąca siedzibą Komendy Powiatowej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Legionowie ma powstać w okolicy tunelu na Przystanku.

Inwestycja realizowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020″. Umowę o realizacji inwestycji podpisali: st. bryg. Bogdan Łasica Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP – jako inwestor i Pan Robert Kosowski – Prezes Zarządu firmy Budimpol sp. z o.o. z Warszawy – główny wykonawca.

Wartość podpisanej umowy to 16 851 000 zł. Środki na budowę pochodzą z ustawy modernizacyjnej i rezerwy celowej oraz Środków Ubezpieczeniowych KG PSP. Działkę pod inwestycję przekazał Urząd Miasta w Legionowie.

Termin wykonania został określony na 29 kwietnia 2020 roku.

Więcej o nowej siedzibie legionowskich strażaków pisaliśmy TUTAJ.

/red., KW PSP/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Nowa strażnica co raz bliżej. Podpisano umowę na realizację budowy nowej siedziby PSP"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *