Reklama

Legio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Nowa akcja miejskiej biblioteki. Książki pojawią się w przychodniach

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie organizuje zbiórkę książek, które już wkrótce zaczną umilać pacjentom oczekiwanie na wizytę u lekarza. Wszystko w ramach akcji “Półka pierwszej pomocy”.

Reklama

Mijają minuty, w głowie coraz więcej myśli, niekiedy stres, a czasem tylko nuda. Co robić, czekając na swoją kolej pod gabinetem lekarskim? Pracownicy miejskiej biblioteki mają jedną odpowiedź: czytać! Aby zachęcić do tego jak największą liczbę osób w tegorocznym Tygodniu Bibliotek, między 9 a 14 maja, w legionowskich przychodniach staną regały z książkami.

To jednak nie jednorazowe działanie, a projekt długofalowy. – Dlaczego by nie poczytać siedząc w kolejce do lekarza, skoro ta czynność ma na nas tak kojący wpływ? Zadaliśmy sobie to pytanie myśląc szczególnie o dzieciach, które chyba najbardziej stresują się rozmaitymi medycznymi zabiegami, np. szczepieniami lub pobieraniem krwi – opowiada o pomyśle na akcję dyrektor legionowskiej biblioteki, Tomasz Talarski.

Książki, które znajdą się na półkach w przychodniach będą pozycjami wycofanymi z bibliotecznych zbiorów lub darami czytelników. Jednak aby wypełnić półki i zapewnić pozycje na wymianę, potrzebna będzie pomoc mieszkańców miasta. – Gorąco zachęcamy do przynoszenia do biblioteki książek, na które nie ma już miejsca w waszych domach. My je chętnie przygarniemy, a w dodatku zrobimy z nich dobry użytek. Po rozmowach z dyrektorami przychodni spodziewamy się, że największe zapotrzebowanie będzie na książki dla najmłodszych – mówi Talarski.

Zbiórka książek już trwa. Można przynosić je do wszystkich placówek bibliotecznych: przy ul. Broniewskiego 7, ul. Roi 4a, u. Targowej 65, ul. Husarskiej 9.

Pierwsze regały staną w następujących placówkach: Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej, klinice Mediq, przychodniach „Zdrowie”, „Legio-Med”, „El-med” oraz NZOZ „Legionowo” (tzw. przychodni na górce).

/red, MBP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close