Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Noc pod znakiem retro. Muzeum nie zawiodło

Reklama

W sobotę (14.05) w Legionowie, podobnie jak w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów. Niezwykle popularna impreza, która promuje nie tylko obcowanie z kulturą, ale również historią. Mieszkańcy Legionowa mogli uczestniczyć w dwóch imprezach, zorganizowanych przez Muzeum Historyczne oraz jego filię na os. Piaski.

Reklama

– Tegoroczna Noc Muzeów w Legionowie przebiegała pod dwoma hasłami. W pawilonie przy ul. Mickiewicza 23 najważniejszym tematem były dzieje Legionowa. Wystawę pod tym tytułem otworzył Prezydent Miasta – Roman Smogorzewski oraz Dyrektor Muzeum – Jacek Szczepański. Ekspozycja pod patronatem Prezydenta i Starosty Powiatu Legionowskiego powstała jako zwieńczenie wieloletnich badań nad historią miasta – czytamy w komunikacie muzeum wydanym po imprezie.

Wernisażowi towarzyszyły niecodzienne atrakcje. Można było obejrzeć pokaz stroju i mundurów z XX w. oraz prezentację zabytkowych samochodów, a także wysłuchać koncertu Dominiki Świątek-Czajkowskiej.

Z kolei w Filii „Piaski” tematem przewodnim tegorocznej edycji Nocy Muzeów byli saperzy i miny. To właśnie im poświęcona jest nowa wystawa czasowa „Ukryta śmierć. Środki minerskie Frontu Wschodniego II wojny światowej”, która powstała na bazie zbiorów udostępnionych przez dr. Artura Steckiewicza, twórcy Muzeum Frontu Wschodniego.

Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się w czasie tej wyjątkowej nocy “pokaz rozminowywania” okolicznego terenu przez pluton saperów z okresu II wojny światowej zakończony detonacją oraz prezentacja miny samobieżnej Goliath.

– Dopisała frekwencja, mimo niepogody. Cieszy nas, że tak licznie legionowianie pragnęli odwiedzić Muzeum w tę wyjątkową, jedyną taką w ciągu roku, noc – podsumowują imprezę pracownicy legionowskiego Muzeum.

/red, MH Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close