Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Nie ma opóźnień. Budowa szpitala zgodnie z planem

Reklama

Prace przy budowie pierwszego w Legionowie szpitala przebiegają zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem – informuje Starostwo Powiatowe. Obecnie wykonywane są roboty związane z posadowieniem obiektu. Układane są między innymi betony podkładowe i zbrojenie, montowane systemy kanalizacji w postacie kolektorów. W stanie surowym budynek ma być gotowy w trzecim kwartale przyszłego roku.

Reklama

Po przygotowaniu terenu, wyburzeniu i uprzątnięciu zbędnych elementów, przystąpiono do robót ziemnych. Zakończono już prace związane z wykopami pod fundamenty obiektu. Na placu budowy postawiony został żuraw wieżowy, potrzebny do prowadzenia prac budowlanych. Obecnie wykonywane są roboty związane z posadowieniem obiektu: betony podkładowe, zbrojenie, betony konstrukcyjne. Montowane jest uziemienie, systemy kanalizacji w postaci kolektorów oraz zbrojenie ścian poziomu minus jeden. Harmonogram prac zakłada, że budynek w stanie surowym, wraz z pokryciem dachowym, będzie gotowy w trzecim kwartale przyszłego roku. Prace wykończeniowe, wykonanie elewacji budynku i zagospodarowanie terenu potrwają do końca 2021 roku. Do połowy 2022 roku szpital zostanie wyposażony i rozpocznie działalność – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Legionowski szpital, będący filią Wojskowego Instytutu Medycznego będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W placówce znajdą miejsce następujące oddziały: kardiologii i chorób wewnętrznych z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii, intensywnej opieki medycznej. Powstaną także pracownie diagnostyki endoskopowej, obrazowej i laboratoryjnej, w tym dedykowane szeroko rozumianej profilaktyce najczęściej występujących populacyjnie chorób nowotworowych.

Placówka znajdzie się w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego, co oznacza, że pacjenci będą do niej także przywożeni karetkami. W strukturze szpitala została zaplanowana izba przyjęć z całodobową obsadą lekarską i pielęgniarską, kompletnym wyposażeniem sprzętowym, spotykanym w najbardziej profesjonalnych SOR w Polsce, oraz oddziałem obserwacyjnym przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami.

Nowy szpital będzie połączony z przylegającą do niego, istniejącą od dziesięcioleci przychodnią wojskową.

W legionowskim szpitalu zatrudnienie ma znaleźć około 250 osób. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 160 mln zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close