Reklama
LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Nie było pieniędzy na podwyżki dla strażaków ochotników. Na podwyżki diet radnych się znalazły…

Reklama

– Nie zgodzili się na podwyżki wynagrodzenia strażakom ochotnikom, nie wyrazili zgody na zwolnienie z opłat rodziców dzieci uczęszczających do żłobka, choć placówka była zamknięta z powodu pandemii i argumentowali to złym stanem finansów miasta, a teraz zagłosowali za podniesieniem wysokości swoich diet – tak radny Mirosław Grabowski ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy opisuje postawę radnych powiązanych z zapleczem politycznym prezydenta Romana Smogorzewskiego. Nie milkną echa kontrowersyjnej decyzji Rady Miasta Legionowo dotyczącej podwyżki diet radnych o blisko 60 proc.

Reklama

Radny Mirosław Grabowski nie kryje swojego oburzenia z powodu niezrozumiałej postawy radnych powiązanych ze Smogorzewskim. Przypomniał, że kilka miesięcy wcześniej radni prezydenta Smogorzewskiego nie zgodzili się na zwolnienie rodziców z opłat za miejski żłobek, który w okresie epidemii pozostawał zamknięty. Uzasadnili to wtedy tym, że miejski budżet jest w złym stanie i nie może sobie na to pozwolić. W ostatnim czasie radni prezydenta Smogorzewskiego nie zgodzili się również na podwyższenie wynagrodzenia dla strażaków ochotników z Legionowa, których wynagrodzenia od lat pozostają na niskim poziomie. Swoją decyzję również uzasadnili złym stanem miejskich finansów. – Jak w takim razie miejski budżet może sfinansować podwyżki dla radnych? – pyta radny Grabowski.

Także dla Prezesa Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy podwyżka wynagrodzeń w okresie epidemii COVID-19 jest niezrozumiała. Bogdan Kiełbasiński podkreślił, że okres epidemii, kiedy dochody budżetu są niższe, nie jest dobrym momentem na podwyższanie diet radnych, ponieważ są ważniejsze wydatki. – Pomimo tych argumentów, radni stanowiący zaplecze prezydenta Smogorzewskiego, z klubów Platformy Obywatelskiej oraz Porozumienia Samorządowego, przegłosowali podwyższenie swoich wynagrodzeń – dodaje Kiełbasiński.

Wideo z głosowania


Źródło: facebook.com/naszemiastonaszesprawy.legionowo

Ogromna podwyżka wynagrodzeń legionowskich radnych

Po podwyżce miejscy radni otrzymywać będą za udział w sesji Rady Miasta 1500 zł, wcześniej było to 940 zł. Natomiast udział w obradach komisji to dodatek w kwocie 215 zł. Przed podwyżką radny otrzymywał 135 zł. Maksymalnie radni będą mogli otrzymać miesięcznie z budżetu miasta nawet 3200 zł.

Skąd pomysł na tak ogromną podwyżkę uposażenia radnych? Czy była ona konieczna? O tym piszemy w TYM ARTYKULE.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. To o strażakach to nie prawda. W tym roku była podwyżka diet dla druhów z OSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button