ReklamaKomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Nie będzie remontu Myśliwskiej? Ratusz przeznaczył za mało pieniędzy

Reklama

Bez rozstrzygnięcia pozostał ogłoszony w pod koniec sierpnia przetarg na wykonanie remontu ul. Myśliwskiej w Legionowie. Choć do rywalizacji o to zlecenie stanęło w sumie 8 firm, to ceny jakie zaproponowały były znacząco wyższe od kwoty, jaką na remont przeznaczył Urząd Miasta Legionowo.

Reklama

Z zapowiedzi legionowskiego ratusza wynikało, że znajdująca się na Bukowcu ul. Myśliwska w tym roku doczeka się remontu. Dziurawą nawierzchnię miała zastąpić kostka betonowa. Projekt modernizacji ulicy powstał w czerwcu. Opracowała go firma „FIIN” z Chotomowa. Zakładał on utwardzenie nawierzchni na odcinku 214 metrów oraz budowę jednostronnego chodnika. Ponadto zmodernizowane miały być także podjazdy do posesji.

Pod koniec sierpnia ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac remontowych. Firmy zainteresowane realizacją tego projektu mogły zgłaszać się do 13 września. W postępowaniu przetargowym udział wzięło w sumie 8 firm. Najniższa oferowana cena za wykonanie tej inwestycji wynosiła 359 617, 17 zł, zaś najwyższa 532 152, 37 zł. Przetarg został jednak unieważniony. Oferta z najniższą ceną przewyższała bowiem kwotę jaką ratusz zamierzał przeznaczyć na inwestycję.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia 230 320 zł, a więc o blisko 130 tysięcy mniej niż najniższa oferowana cena. Nie wiadomo dlaczego ratusz na remont Myśliwskiej przeznaczył tak małą kwotę. Sporządzony w czerwcu kosztorys inwestorski opiewał bowiem na kwotę 363 506, 73 zł. Nie wiadomo także dlaczego nie skorzystano z możliwości zwiększenia przewidzianego na wykonanie inwestycji budżetu do kwoty wykazanej w najkorzystniejszej złożonej ofercie.

Wygląda więc na to, że mieszkańcy tej nieco ponad 200 metrowej ulicy na remont będą musieli jeszcze trochę poczekać. Na razie nie ma bowiem informacji o kolejnym przetargu.

/Janusz Baranowski/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close