Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Nie będzie odwołania od decyzji wojewody. Kiedy Warszawa+?

Legionowscy urzędnicy nie będą odwoływać się od decyzji Wojewody Mazowieckiego, który unieważnił uchwałę Rady Miasta w sprawie wprowadzenia oferty “Warszawa+”. Nowa, poprawiona uchwała w tej sprawie ma być głosowana w styczniu 2015r.

Reklama

Kilka tygodni temu Wojewoda Mazowiecki unieważnił uchwałę Rady Miasta Legionowo w sprawie dopłat do biletów w ramach programu „Warszawa+”. Wojewoda stwierdził, iż Radni nie powinni byli ograniczyć kręgu adresatów tych ulg do osób zameldowanych na terenie gminy Legionowo. Grono to musi zostać zatem poszerzone również o osoby zamieszkujące na terenie Legionowa. Oficjalne pismo w tej sprawie zostanie przedstawione Radnym we wtorek (30.12), a nowy projekt uchwały w sprawie dopłat do biletów zostanie poddany pod głosowanie najprawdopodobniej w styczniu.

Bez odwołania

Prezydent Miasta Roman Smogorzewski podjął decyzję o uznaniu zakwestionowania uchwały Rady Gminy i przedstawieniu nowej jej wersji, zgodnej z zapisami ustawy o samorządzie gminnym.

Pomimo wykazanej w opinii prawnej pobieżnej oceny naszej uchwały przez zespół prawny wojewody, pominięcia innych ustaw regulujących zamieszkanie na terenie gminy oraz wykazania niekonsekwencji w stosunku do innych uchwał przyznających ulgi dla mieszkańców, nie będę wnosił odwołania od rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Mazowieckiego. – pisze w odpowiedzi skierowanej do Przewodniczącego Rady Miasta Prezydent Miasta Legionowo.

Złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego spowodowałoby znaczne opóźnienie wprowadzenia systemu dopłat do biletów przewidzianych w systemie „Warszawa +” dla mieszkańców naszej gminy – podkreśla Roman Smogorzewski.

Kiedy “Warszawa+”?

Pierwsze komentarze po decyzji wojewody wskazywały, że Radni być może przegłosują zmienioną uchwałę jeszcze w grudniu tego roku, a legionowianie będą mogli korzystać z tańszych biletów od 1 lutego 2015r. Głosowanie nad uchwałą w styczniu przyszłego roku może spowodować, że wprowadzenie programu “Warszawa+” zostanie przesunięte na 1 marca 2015r.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. No i niestety większość poczeka na mniejszość i najwcześniej może to być 1.05.2015.
    Na stronie UM widnieje wpis w odpowiedziach na pytania do prezydenta:
    “(…) Panie Krzysztofie, jeżeli radni podejmą uchwałę na najbliższej sesji (28.01), planujemy wprowadzenie Karty od 1 maja br. Ponieważ osobami uprawnionymi do otrzymania karty będą osoby zamieszkujące w Legionowie i tu płacące podatki, karta wejdzie w życie po zakończeniu okresu rozliczania PIT za 2014 r., dzięki czemu obejmie wszystkich zainteresowanych (również tych, którzy dotychczas rozliczali się w innej miejscowości, a teraz będą to mogli zrobić w Legionowie). (…)”
    ;(

  2. Inne bzdety nowi radni romusia przegłosowali w ekspresowym tempie i jakoś się wyrobili do końca roku, a to co dla mieszkańców jest tak ważne to odwlekają, ażeby jak najmniej dopłacić. Maski po wyborach opadły i widzimy prawdziwe oblicze lokalnej władzy.

  3. Tak jak sie dokumentnie spieprzyło uchwałę tak aby przypadkiem nie ulzyc ludziom i nie poniesc kosztów to od czego sie odwoywać. Niech Roman dalej płaci Grabcowi za zrealizowane zadania i jest ok. Co do gkosowań to fakt jak zwykle elyta bierze wszystko nie dajac nic w zamian

  4. Robią co chcą, bo ciemny naród i tak za 4 lata pójdzie i zagłosuje na tych samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button