Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Nie będzie nowego przejścia przez tory na Kozłówce. Kolej chce zlikwidować także to już istniejące

Reklama

Złe wieści dla mieszkańców legionowskiego osiedla Kozłówka. Kolej nie zamierza wybudować nowego przejścia dla pieszych, o co mieszkańcy wnioskowali wraz z władzami miasta w skierowanej do kolejarzy petycji. Mało tego, do likwidacji przewidziano także już istniejącą przeprawę na Kozłówce, łączącą ulicę POW z ulicą Szwajcarską. Likwidacja tej przeprawy ma rozpocząć się już 1 listopada.

Reklama

Urząd Miasta Legionowo poinformował w specjalnym komunikacie, że otrzymał już odpowiedź kolejowej spółki PKP PLK na petycję, w której mieszkańcy legionowskiego osiedla Kozłówka proszą o wybudowanie nowego przejścia przez tory. Niestety odpowiedź ta jest negatywna. Przy okazji spółka poinformowała także władze miasta o planach likwidacji obecnie funkcjonującej przeprawy przez tory, która łączy ulicę POW z ulicą Szwajcarską. Prace związane z likwidacją przeprawy mają się rozpocząć już niebawem, bo 1 listopada.

Kolej tłumaczy w piśmie przesłanym do Urzędu Miasta, że do przejazdu nie dochodzi droga publiczna, czyli taka, z której każdy może skorzystać. Ratusz twierdzi, że nie jest to prawdą. – Już wcześniej został wydzielony pas drogowy w ul. POW, a Rada Miasta podjęła uchwałę o zaliczeniu ul. POW i ul. Szwajcarskiej do dróg publicznych. Jednakże, aby rozwiać wątpliwości PKP, 7 października, Urząd Miasta przekazał oficjalne pismo w tej sprawie – czytamy w komunikacie ratusza.

Władze miasta zaskoczone informacjami z PKP PLK

– Nie ma naszej zgody na utrudnianie życia mieszkańcom Legionowa. Liczymy, że kolej wycofa się z nieprzemyślanej decyzji – mówi oburzony postawą kolejarzy zastępca prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny.

Ekranów akustycznych też na razie nie będzie

Kolejarze odnieśli się także do prośby o zamontowanie ekranów akustycznych wzdłuż torów biegnących przy osiedlu Kozłówka. Tu także odpowiedź jest negatywna. PKP PLK proponuje najpierw wykonanie badań akustycznych. Niestety ich przeprowadzenie uzależnione jest od uzyskania dofinansowania z środków unijnych.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Trzeba było zbudować przeprawę Kolejowa-Parkowa plus kładkę a nie mącić na Bukowcu. Wszyscy byliby zadowoleni a teraz nikt nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button