Legionowo: Nie będzie miejskiego sylwestra

foto: sxc.hu

W tym roku Legionowianie nie pobawią się na miejskiej zabawie sylwestrowej. Imprezy nie będzie, bo kasa Referatu Promocji Urzędu Miasta świeci pustkami. Na razie nie wiadomo, czy brak miejskiej imprezy sylwestrowej to jednorazowe, tegoroczne  działanie oszczędnościowe, czy tak już zostanie. 

foto: sxc.hu

Dla wielu mieszkańców Legionowa witanie Nowego Roku na miejskiej imprezie było już tradycją. Wspólne tańce, konkursy i lampka szampana na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Tradycja ta w tym roku zostanie jednak przerwana. Miasto nie ma bowiem pieniędzy na organizację tegorocznej zabawy.  Pieniędzy jest mało, a impreza sylwestrowa jest bardzo droga. Miasta odchodzą od organizacji takich imprez. Legionowo nie jest tu wyjątkiem. – mówi dla LEGIO24 Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Na razie trudno jest przewidzieć, czy “sylwester” wróci do kalendarza miejskich imprez w następnych latach. Decyzja w sprawie zabawy sylwestrowej 2013/2014 zostanie podjęta dopiero w połowie przyszłego roku. Budżet Referatu Promocji i Marketingu Urzędu Miasta Legionowo został poważnie okrojony. Pieniędzy w 2013 roku będzie mniej, a to oznacza rezygnację z wielu imprez. Na dzień dzisiejszy mogę zapewnić, że na pewno będziemy organizować  Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej i Dni Legionowa – mówi Piotr Zadrożny. Jeśli chodzi o Dni Legionowa, to miasto, podobnie jak w tym roku będzie szukało partnera. Niewykluczone, że będzie nim ponownie Radio Eska, z współpracy z którym władze Legionowa były bardzo zadowolone.

Gdzie zatem mieszkańcy Legionowa będą mogli za darmo powitać Nowy Rok? Na pewno w domu. Jeśli natomiast zapragną gdzieś wyjść, to najbliższy darmowy sylwester odbędzie się na chotomowskim rondzie. Nie będzie to jednak huczna zabawa, a raczej wspólne wypicie szampana wraz z pokazem sztucznych ogni.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Nie będzie miejskiego sylwestra"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *