ReklamaNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Nie będzie instalacji fotowoltaicznych na ratuszu. Przynajmniej na razie

Reklama

Na dachu budynku legionowskiego ratusza nie pojawią się planowane już od dłuższego czasu instalacje fotowoltaiczne. Urząd Miasta unieważnił przetarg w tej sprawie. Powód jest prosty – zgłoszone oferty firm gotowych podjąć się tego zadania były za drogie. Na razie nie wiadomo czy i kiedy urzędnicy ponowią procedurę przetargową.

Reklama

Ogłoszony kilka miesięcy temu przetarg dotyczył nie tylko budowy ekologicznych instalacji fotowoltaicznych, ale także remontu i konserwacji samego dachu. Firmy gotowe podjąć się wykonania tego zadania miały czas do 12 maja na złożenie stosownych ofert. Do czasu zamknięcia postępowania wpłynęły cztery oferty. Jak informuje Urząd Miasta Legionowo w komunikacie z dnia 14 lipca, każda z biorących udział w przetargu firm, za wykonane usługi proponowała cenę wyższą niż budżet jakim ratusz dysponował.

Ceny za wykonanie zadań przewidzianych w dokumentacji przetargowej wahały się od prawie 856 tys. zł do nawet 1 331 tys. zł. Ratusz miał do dyspozycji „zaledwie” 700 tys. zł. Najtańsza zgłoszona oferta przewyższała więc zaplanowany budżet o ponad 22 procent.

W związku z tym Urząd Miasta Legionowo postanowił unieważnić całe postępowanie, o czym poinformował w połowie lipca za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej.

Na razie nie wiadomo, czy postępowanie zostanie wznowione i kiedy mogłoby to nastąpić. Warto przypomnieć, że pierwsze przymiarki do budowy instalacji fotowoltaicznych na budynku ratusza miały miejsce już w 2015 roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close