Legionowo: Kolejny wieczór zamieszek pod komendą policji

Kolejny nerwowy wieczór w Legionowie. Pomimo apeli rodziny tragicznie zmarłego Rafała W., władz miasta oraz policji ponownie doszło do zamieszek na ul. Jagiellońskiej, tuż przy budynku KPP Legionowo. Tym razem – oprócz policji – obiektem ataku stali się dziennikarze. W ruch poszły przede wszystkim szklane butelki.

22:14 – Do tej pory policja zatrzymała 8 osób w związku z zajściami przed komendą policji w Legionowie. Jak mówił w  TVP Info Mariusz Mrozek, ze stołecznej policji funkcjonariusze jednak w dalszym ciągu patrolują miasto. Zatrzymanych może być więcej.

22:10 – Jedna osoba została poszkodowana podczas poniedziałkowych zamieszek w Legionowie. To policjant, który dostał w twarz butelką. Został odwieziony do szpitala.

21:57 – Straż Pożarna sprząta ul. Jagiellońską z butelek i kamieni.

21:50 – Policja przy wsparciu Straży Miejskiej zamknęła ulicę Jagiellońską od Al. 3-go Maja do Krasińskiego. Miasto jest obstawione przez funkcjonariuszy prewencji. Będą pilnować porządku w Legionowie po rozpędzeniu demonstracji.

Fot. Legio24.pl

21:40 – Policja oczyszcza okolice komendy z protestujących. Budynek jest odgradzany przez kordon funkcjonariuszy.

21:24 – Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji informuje TVP Info, że zatrzymano już pierwsze osoby odpowiedzialne za poniedziałkowe zamieszki przy ul. Jagiellońskiej w Legionowie. Głównie są to osoby młode i po użyciu alkoholu.

21:19 – Tuż przy komendzie jest już spokojnie. Obecni są sami policjanci. Grupy młodych ludzi, podzielone znajdują się w okolicznych ulicach.

21:15 – Policjanci prewencji rozpoczęli rozpędzanie demonstracji. Na ulicę wyjechała armatka wodna – informuje nasz reporter. Protestujący zostali wypchnięci do okolicznych ulic.

21:11 – Policja wzywa przez megafony do przestrzegania prawa. W razie gdyby protestujący się do tego nie zastosowali grozi użyciem pałek i amunicji gumowej.

21:05 – Zdemolowano wóz transmisyjny Polsatu

21:02 – Najbardziej agresywna grupa kilkudziesięciu mężczyzn atakuje dziennikarzy ogólnopolskich mediów. Policja nie interweniuje.

20:59 – Protestujący obrzucili butelkami dziennikarzy. Zamknięte dla ruchu skrzyżowanie Jagiellońskiej z Mickiewicza. Zaczyna się powtórka z niedzieli?

20:20 – Młodzi ludzie zaczęli wyzywać policjantów. Okrzyki są głośne. Jak informuje nasz reporter, część demonstrantów, choć niewielka zaczyna opuszczać miejsce protestu. Najprawdopodobniej ludzie boją się interwencji policji.

20:13 – Janusz Korwin – Mikke po spotkaniu z protestującymi opuścił Legionowo. Jak informuje nasz reporter demonstranci nie poszli jego śladem i w dalszym ciągu stoją przy ul. Jagiellońskiej. W powietrzu czuć atmosferę wyczekiwania.

20:03 – Janusz Korwin – Mikke do protestujących “Chcę wprowadzić zmianę w Konstytucji RP. Ludzie powinni móc robić to co chcą, pod warunkiem, że nie będą szkodzić innym”.

19:54 – Rafał W. zginął przez złe prawo i my to prawo chcemy zmienić – powiedział do tłumu poseł Wipler

19:50 – Przyjechał Janusz Korwin – Mikke, kandydat na Prezydenta RP. Wraz z posłem Wiplerem zapalili znicze przed KPP Legionowo.

19:50 – Przy Jagiellońskiej protestuje już około 400 osób.

19:47 – W pobliżu komendy jest zaparkowanych wiele samochodów na “obcych” numerach rejestracyjnych – głównie z Nowego Dworu Mazowieckiego. Internauci informują na Facebooku, że w tłumie są także kibice drużyn piłkarskich.

19:42 – Pod budynkiem policji pojawił się poseł Przemysław Wipler.

19:37 – Coraz więcej ludzi pod budynkiem KPP Legionowo, przy Jagiellońskiej. Głównie są to ludzie młodzi – niektórzy przyszli z flagami narodowymi. Nasz korespondent informuje, że wśród tłumu znajdują się również rodziny z dziećmi oraz osoby starsze.

19:20 – Pod budynkiem komendy gromadzi się coraz więcej ludzi. Jeszcze 30 minut temu było ich kilkudziesięciu, teraz około dwustu – donosi nasz korespondent. Atmosfera jest w dalszym ciągu napięta, ale panuje spokój. Ludzie podchodzą i zapalają znicze.

Fot. Legio24.pl

 

Na godz. 19:00 zapowiedziano konferencję kandydata na Prezydenta RP, Janusza Korwin – Mikke. Ma przyjechać do Legionowa wraz z Przemysławem Wiplerem. Przeczytaj artykuł

18:50 – Na ulicach Legionowa jest spokojnie. Pod Komendą Powiatową Policji zbierają się grupy ludzi. Głównie młodych, ale są też całe rodziny. Jak informuje nasz reporter wszyscy zachowują się spokojnie. Policja patroluje okolice komendy, najwięcej patroli można spotkać na ul. Jagiellońskiej.

18:10 – Jak donoszą czytelnicy Legio24.pl nad okolicą siedziby policji lata policyjny dron.

17:30 – Podczas nadawanego na żywo w TVP INFO programu mieszkańcy Legionowa oskarżyli po raz kolejny legionowskich policjantów o przyczynienie się do śmierci Rafała W. Młodzi ludzie mówili o brutalności funkcjonariuszy wobec młodzieży. Zarzuty odpierał Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

16:45 – Do Legionowa przyjechały oddziały policjantów prewencji. 20 radiowozów stacjonuje w okolicy Komendy przy Jagiellońskiej. Przeczytaj artykuł

Przeczytaj także : Niedzielne zamieszki w okolicy KPP Legionowo – minuta po minucie

/red/

30 razy komentowano artykuł "Legionowo: Kolejny wieczór zamieszek pod komendą policji"

 1. moim zdaniem rodzicom nie chodzi o śmierć dziecka po prostu chcą być sławni idio…
  a pan Piotr Uś to powinien zmienić miejsce zamieszkania jak mu coś nie pasuje deb… i brak słów na coś takiego

 2. GDYBY MIKKE Z WIPPLEREM BYLI TAK WYSOCY JAK SĄ GŁUPI MOGLIBY WŁASNORECZNIE PIWO NA KSIĘŻYC PODAWAĆ. JA ZA NAMAWIANIE DO LEGALIZACJI NARKOTYKÓW CHYBA OSOBIŚCIE ZŁOŻĘ WNIOSEK O WYSŁANIE ICH NA BADANIA W DOMU BEZ KLAMEK. TO JAKO PRIMO. A JAKO SECUNDO TO NAD KOMENDĄ NIE KRĄŻYŁ POLICYJNY DRON TYLKO POLICYJNA GŁUPOTA I NIEMOC – NAJPIERW INFORMUJE SIĘ ZGROMADZONYCH O TYM ŻE ZGROMADZENIE NIE JEST LEGALNE, NASTĘPNIE WZYWA DO ROZEJSCIA A PÓZNIEJ ODDZIAŁY PREWENCJI W STOSOWNYM DO SYTUACJI SZYKU IDĄ , PAŁUJĄ A PREWENCJA KUJE W DYBY I DO PIERDLA. I JAK SIE WEZWAŁO ARMATKE WODNA TO NIE PO TO ZEBY WYPALIŁA PALIWO TYLKO PO TO ŻEBY SIKAŁA ! COŚ SIĘ W POLICAJSKICH PODRĘCZNIKACH ZMIENIŁO? CHYBA NIE…
  POLICJA NA WIELE LAT JEST SKOMPROMITOWANA BRAKIEM WŁAŚCIWEGO DZIAŁANIA I NIEPRĘDKO ODZYSKA SWOJĄ TWARZ. NIE MA PATYCZKOWANIA SIE Z KIBOLAMI. DOWODZACY Z RAMIENIA POLICJI TĄ AKCJĄ POWINIEJ CZYM PRĘDZEJ PRZENIEŚĆ SIĘ DO ROBOTY DO JAKIEJŚ POBLISKIEJ PARAFII ALBO TV TRWAM. JAKBY TO BYŁO ZA CZSÓW OSTATNIEGHO PRAWDZIWEGO KOMENDANTA W LEGIONOWIE JÓZEFA SUCHECKIEGO ( ŚREDNIE SIĘ LUBILIŚMY WIĘC NIE SYPIĘ CUKREM – MIAŁ JAJA I BYŁ URODZONYM PSEM A NIE GAMONIEM ) KTÓRY SIĘ BYLE OSZCZYPŁOTOM NIE DAWAŁ TO TO CAŁE TOWARZYSTWO JUŻ PIERWSZEGO DNIA BY ŻAŁOWAŁO ŻE ŚMIELI PRZYJŚĆ PRZED KOMENDĘ I WSZCZYNAĆ AWANTURY.
  PREZYDENTOWI TEGO MIASTA GRATULUJĘ – MA POLICJĘ I BEZPIECZEŃSTWO JAK NA BRONKSIE.
  PAN IM KUPI MOZE JAKIEŚ AUTKA HYBRYDOWE I JESZCZE PARU DO STRAŻY MIEJSKIEJ ZLECI PRZYJĄĆ… MOŻE JAKIES RADARY, ALKOMATY… NO I DZIWCZYN ZA MAŁO SŁUŻY – WSZAK TAK DOBRZE ZNAJĄ TECHNIKĘ INTERWENCJI – SZKODA ŻE SIĘ NIE WYKAZAŁY GWIAZDECZKI.
  JAK BY NIE BYŁO TO PAN TAKŻE ZA BEZPIECZEŃSTWO WTYM MIESCIE ODPOWIADA. A JAK JEST TO WIDAĆ. DNO I WODOROSTY – KIBOLE POKONALI POLICJĘ. WSTYD NA CAŁY BKRAJ.

 3. Wolny człowiek wg. Ciebie to ten, który może hodować w piwnicy marihuanę? Pewnie dajmy wolność wszystkim obywatelom, niech ćpają, niech kradną, niech gwałcą, niech robią co chcą – totalna anarchia – wtedy będzie się nam na pewno żyło lepiej. Pójdźmy dalej, przestańcie się zniewalać zasiłkami dla biednych i bezrobotnych, zlikwidujmy podatki, urzędy i cały ten bajzel – jesteśmy wolni.

 4. skonfundowany Chłopak padł ofiarą opresyjnego państwa??? Człowieku zastanów się co Ty wypisujesz. Chcesz legalizacji maryhy i twierdzisz, że to dlatego że jest nielegalna chłopak nie żyje? Takie mamy prawo i trzeba go przestrzegać, jak się je łamie to policja ściga. Skoro miał tyle odwagi, żeby palić nielegalne u nas zioło – to powinien mieć tez odwagę zmierzyć się z konsekwencjami – system kazał mu to do buzi wkładać?? Dla Ciebie wpisy ludzi, którym policja nic nie zrobiła bo nie ćpają, nie rzucają kamieniami i nie mają potrzeby hodowania krzaka maryhy to zakamuflowana opcja mundurowa??? To żałosne. Mi też nie pasują nasze przepisy, nie zgadzam się z wieloma zakazami – ale skoro prawo tego zakazuje to tego nie robię. Rzucając kamieniami w policjantów i reporterów prawa nie zmienię, tylko przyczynię się do jego zaostrzenia – to logiczne.

 5. skonfundowany | 17/03/2015, godz. 10:16 |

  jak czytam niektóre komentarze to zastanawiam się kiedy ten kraj upadnie
  spier*olenie umysłowe, lemingoza zakaźna, pachołki systemu czy zakamuflowana opcja mundurowa to pisze? chłopak padł ofiarą opresyjnego państwa policyjnego, czy się zakrztusił czy został podduszony wina jest po stronie systemowej. Gdyby mógl hodowac krzak w piwnicy jak wolny człowiek to by się nie szlajał po parkach kupując od podejrzanych typów

 6. Nagroda Darwina dla tego kretyna! Jak glupim nalezy byc aby polykac torebke z narkotykami!!

 7. wścibski | 17/03/2015, godz. 07:58 |

  Zamiast lamentować jaka to Policja brutalna wobec młodzieży to może rodzice by się zastanowili co się dzieje z ich wyrośniętymi pociechami.

  Łazi taki jeden z drugim po nocy nawalony i naćpany i mordę wydziera.

  Jak tak bardzo chcecie jarać to zamawiajcie sobie dostawę do domu bo ludzie maja dość tej chamskiej gówniarzerii . Niech sobie w domu ćpają i ryja drą skoro to nie przeszkadza rodzicom.

  A na koniec taki teścik. Spróbujcie jeść pączka biegnąc zobaczycie jak to ma się do przełykania.

 8. Tak łatwo można sobie “nabruździć” w papierach. Później pozostanie tylko chlanie, ćpanie, mordobicie i powolne staczanie się.

 9. Dziennikarze nagle i bez zapowiedzi wyciagneli kamere… to sprowokowało tłum.

  A co z tym osobami zatrzymanymi przez Policje w czasie tej samej akcji co tragicznie zmarł nastolatek? W TV mówili, że zatrzymano ich pod zarzutem dilerowania. Prawda to?

 10. @voltan
  ” Dobry ćpun to martwy ćpun!!!!”

  zakładam, że raz na tydzień piwo wypijesz. idąc Twoim tokiem myślenia to jesteś alkoholikiem. won!

 11. Wczoraj policjanci.. a czym dziennikarze sprowokowali tłum?

 12. Czyżby większość komentarzy była autostwa policji? Chłopaka się już wskrzesić nie da, teraz zostało jedynie wyjaśnienie sytuacji i zmiana prawa. Dobrze, że Korwin przyjechał, jako jedyny wykazuje chęć do zmian chorego prawa. Ci, którzy piszą, że to ćpun, bo miał przy sobie marihuanę to całkowici ingoranci – na całym świecie stosuje się ją jako lekarstwo, kolejne kraje legalizują, tylko u nas za samo posiadanie trafia się do więzienia.

 13. stary mordziaty | 16/03/2015, godz. 21:49 |

  Gerwazy Ty deb**u przez takich jak Ty własnie ten kraj jest zacofany, skąd się tacy ludzie biorą, weż Ty się pier*****j w ten pusty łeb i zacznij myśleć i pisać na temat jak nie masz nic do powiedzenia w tym temacie lepiej zamilcz.

 14. No to macie czego chcieliście. Policja miała nie interweniować…

 15. Jeszcze tego pajaca w muszce w L-wie brakowało!!! Policja ma całkowite poparcie całego Legionowa – jebać ćpunów i całą tą hołotę jak bure suki. Nie ma przyzwolenia dla patologii w L-wie!!! Nie podoba się to wyp…ać!!!! Dobry ćpun to martwy ćpun!!!!

 16. Zastanawiam się czy ktoś z tych bandziorów przyniesie znicz na grób chłopaka. Na pewno nie. Rozgonić gówniarzy, najlepiej pałami nie omijając czubków Korwina i Wiplera.

 17. Legionowo murem za policją!!!!!!
  Ani kroku wstecz przed bandyctwem i gównarzerią.

 18. Złe Prawo doprowadziło do tego, że Korwin i Wipler mogą sobie gęby wycierać Legionowem!!!
  Won do swoich zaścianków! Legionowo nie będzie wam robić PR-u !!!!!!!!!!!!
  Korwin won!
  Wipler won!
  My mamy swój rozum! Żaden upadły polityko-oszołom nie będzie wtykał brudnych paluchów w LEGIONOWO !!!!!

 19. Zanim cokolwiek zrobicie, pomyślcie, czemu TO służy !!!

 20. Sekcja Korwinistów jest z Nowego Dworu więc i rejestracji tamtejszych pełno. Wiadomo miasto dresiarstwa.
  Znajdźcie na fejsie profil: KORWiN – Nowy Dwór Mazowiecki
  Zapraszali tam bandytów na występy w Legionowie.

 21. Droga Redakcjo Legio24!
  Szybciej z publikacją komentarzy!

 22. Korwin zaprasza do Legionowa bandytów. Pamiętajcie o tym fakcie jak będziecie głosować.
  Robi kasę na nieszczęściu, sęp.

  Zakapturzona hołota, ćpuny, bandyterka, kibolstwo, pijane bydło. Zachciało im się Legionowskiej kostki brukowej?

  Społeczność Legionowa murem za Policją!!! Jak połamiecie pałki, dajcie znać ufunduję wam nowe.

 23. Przemysław Wipler! A Ten po kiego ch……a!!! Wszystkie muchy zlatują się do gów…….a!!!!

 24. Dokładnie, ćpun czy nie, bez powodu tego nie zrobił !!!
  Tak samo policjanci, nie gonili Go dla sportu !
  Jeszcze raz powtarzam, BEZ POWODU NIC SIĘ NIE DZIEJE!

 25. SzczwanyGapa | 16/03/2015, godz. 19:38 |

  Gratulacje Ewo. Właśnie zrównałaś dzieciaka popalającego marihuanę do gwałciciela i mordercy. Przecież to to samo, nie?

 26. Agnieszka | 16/03/2015, godz. 19:37 |

  Bardzo szkoda chłopaka ale takie zamieszki nie oddadzą mu życia wiec nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć 🙁 Daleka byłabym od oskarżeń typu “ćpun” jak również od oskarżeń ze to wina policjantów…

 27. Smutne jest to, że rodzice pozwalają swoim dzieciakom na takie protesty chodzić. Wiadomo jakie to jest niebezpieczne, a mimo wszystko najwięcej młodzieży tam lezie. Rodzice nie panują nad własnymi dziećmi a później w telewizji płaczą, że ich dziecko jest niewinnym, skrzywdzonym przez społeczeństwo dzieckiem. 33 lata w tym kraju żyję i nigdy mnie policja nie spałowała. 5

 28. Ćpun za dużo powiedziane, ale właśnie o to chodzi. Po co połykał. I ofiara na siłę. Ja żyje prawie 30 lat i nigdy mnie coś takiego nie spotkało, a całe życie mieszkam w Legionowie i nigdy nie mogłem narzekać na policjantów. Zdarzało się picie w parkach i zdarzało się że policja przyłapała, ale bywało tak że przymykali oko dopóki nie rozrabiało się.

 29. Rodzina prosiła, żeby nie przychodzić… wieców politycznych się zachciało, do partii się zapiszcie…

 30. Z ćpuna robią ofiarę. Ogarnijcie się! Po co połykał zawiniątko??? Rodzice morderców, gwałcicieli itp też zawsze twierdzą ze dziecko jest niewinne.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *