Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Nawet 5 tys. złotych dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej

Reklama

Urząd Miasta Legionowo przypomina, że mieszkańcy mogą skorzystać z programu „Mój prąd”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wysokość dotacji może wynieść nawet 5 tys. złotych. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez UM Legionowo, warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania jest zawarcie umowy o przyłączenie mikroinstalacji do sieci energetycznej. Własna elektrownia słoneczna pozwala znacząco zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną, nawet jeśli ogrzewamy wodę użytkową termą elektryczną lub zainstalujemy klimatyzację.

– Oprócz dotacji można skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej, pamiętając, że kwota przedstawiona do odliczenia od podatku musi być pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania. W ramach ulgi termomodernizacyjnej można uzyskać odliczenia od podatku dochodowego m.in. wydatków poniesionych na ocieplenie budynków, modernizację instalacji (w tym zakup nowego kotła gazowego), czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – przypominają legionowscy urzędnicy miejscy.

Szczegółowy regulamin programu „Mój Prąd” oraz wzór wniosku do wypełnienia są dostępne na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close