Reklama

Legio EduWiadomości

Legionowo: Nauczyciele Konopnickiej ruszają w świat…

Reklama

„Młody Europejczyk, czyli ja” to jeden z najwyżej ocenionych w Polsce wniosków projektowych Programu Erasmus+ w ramach Akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna w roku 2017. 31 miejsce na liście rankingowej na ponad 600 złożonych projektów to wynik, który bardzo cieszy, ale również zobowiązuje.

Reklama

Dziesięciu nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie przez najbliższy rok będzie uczestniczyło w szkoleniach metodycznych, językowych (język angielski) i w kursie w zakresie TIK. Wybrane szkolenia odbywać się będą w 3 różnych krajach: w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Malcie. Nauczyciele nie tylko będą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności językowe, ale również dzięki rozmowom i dyskusjom w międzynarodowym gronie będą mogli czerpać dobre praktyki i nowe pomysły dla własnej pracy.

Inicjatorka i pomysłodawczyni tego projektu, pani Agnieszka Trybel, nauczyciel języka angielskiego, swoim entuzjazmem i zapałem zaktywizowała innych nauczycieli do działania. „Realizacja projektu “Młody Europejczyk, czyli ja” pozwoli naszej placówce stać się szkołą, o której marzymy, szkołą wyzbytą z wszelkich uprzedzeń. Poprzez udział w projekcie pragniemy wyposażyć swoich uczniów w wiedzę z zakresu bogactwa kulturowego Europy tak, aby świadomie potrafili wkroczyć w świat dorosłości z przekonaniem, że on sam jest w stanie zaoferować światu tyle samo, co świat może zaoferować jemu.”

Konopnicka to szkoła, która pokazała już nie raz, że dostrzega dużą potrzebę działania w zakresie promowania właściwych postaw takich jak otwartość i tolerancja. Nauczyciele bardzo dobrze wiedzą, jak ważne jest przygotowywanie uczniów do funkcjonowania w wielokulturowej Europie. Ambicją szkoły jest zaktywizowanie uczniów oraz przyzwyczajanie ich do udziału w życiu społecznym w wymiarze nie tylko lokalnym, ale również ogólnoeuropejskim. Kadra pełna zapału do nauki już za kilka tygodni ruszy w świat. Czy mamy obawy? Pewnie tak… Ale przede wszystkim mamy głowy pełne marzeń i pomysłów, które z naszymi uczniami chcielibyśmy zrealizować przez najbliższy rok.

/Kinga Cieślak
nauczyciel historii, uczestnik projektu/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close