ReklamaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Nasze Miasto Nasze Sprawy podaje do sądu Gazetę Miejscową

Reklama

Zaostrza się spór pomiędzy głównym legionowskim ugrupowaniem opozycyjnym Nasze Miasto Nasze Sprawy, a wydawaną przez KZB, zależną od ratusza Gazetą Miejscowa na Weekend. Chodzi o artykuł, który ukazał się w ostatnim numerze tego tygodnika. Sprawy zaszły już tak daleko, że NMNS postanowiło skierować sprawę na drogę postępowania sądowego w tak zwanym trybie wyborczym.

Reklama

Poniżej pełna treść oświadczenia w tej sprawie, które otrzymaliśmy z Biura Prasowego Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy:

OŚWIADCZENIE

Artykuł „NMNS kłamie i łamie prawo” opublikowany w ostatnim wydaniu gazety „Miejscowa na weekend” (11.10.2018) zawiera nieprawdziwe informacje na temat działalności Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy w zakresie dotyczącym przestrzegania obowiązującego porządku prawnego, a w szczególności stosowania się do prawomocnych orzeczeń sądowych.

Pełnomocnik Porozumienia Samorządowego był poinformowany, że oświadczenie, do którego złożenia zostało zobowiązane Stowarzyszenie na podstawie postanowienia Sądu Apelacyjnego z dnia 02.10.2018 r. nie mogło być opublikowane w najbliższym terminie od dnia wydania orzeczenia z powodów niezależnych od naszej organizacji – wydawnictwo odmówiło publikacji z powodu wcześniejszych zamówień i braku wolnej powierzchni na pierwszej stronie „Tygodnika TO i OWO”. Jednocześnie zapewniliśmy o zamieszczeniu oświadczenia w możliwie najszybszym terminie. W takiej sytuacji zarówno działania gazety, jak i Piotra Zadrożnego dają podstawy do wszczęcia postępowania w trybie wyborczym.

Jestem przekonany, że działalność propagandowa wydawnictwa KZB Legionowo Sp. z o.o., nadzorowanego przez prezydenta Smogorzewskiego i jego podwładnych nie ma już wielkiego znaczenia dla wiedzy mieszkańców o rzeczywistej sytuacji Legionowa. Publikacja informacji zamieszczonych w ww. materiale potwierdza tylko całkowity brak standardów dziennikarskich przy wydawaniu gazety.

Niezależnie od powyższego oświadczam, że omawiany materiał prasowy zawiera nieścisłe i wprowadzające w błąd informacje dotyczące mojej osoby. Poprzez publikacje takich wiadomości doszło do naruszenia moich dóbr osobistych. Podejmę odpowiednie działania zmierzające do usunięcia tych naruszeń i wytoczenia procesu przeciwko wydawcy, redaktorowi naczelnemu i autorowi tekstu, jeżeli zechce się ujawnić.

Bogdan Kiełbasiński – Prezes Zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności “NASZE MIASTO NASZE SPRAWY”

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close